Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

„Przeszłość ku przyszłości…” – zakończenie projektu

„Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Pod taką nazwą Ochotnicza Straż Pożarna w Żyrakowie realizowała projekt.

Dnia 10 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Żyrakowie odbyło się spotkanie kończące projekt pt. „Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Projekt był realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żyrakowie w okresie od lipca do grudnia bieżącego roku. Jego celem była integracja mieszkańców Żyrakowa oraz wzrost ich świadomości na temat historii wsi, w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców. Uczestniczy finałowego spotkania otrzymali foldery oraz oglądnęli film, powstały na kanwie wspomnień najstarszych mieszkańców Żyrakowa, dokumentujący wspomnienia historii wsi. Uczestnicy mogli zobaczyć również wystawę zdjęć obrazujących przeszłość miejscowości.

Całość finalnego spotkania odbyła się w miłej i rodzinnej atmosferze, gdzie uczestnicy mogli porozmawiać przy przysłowiowej kawie i ciastku. Wsparcia konsultacyjnego i doradztwa przy realizacji tego projektu udzielili: członek OSP – poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Zespół Szkół w Żyrakowie, Centrum Kultury i  Promocji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj lokalnie X” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – i lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gmina Dębica, Pilzno, Żyrakowa oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKIEJ DĘBICA S.A.”