Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

„Przeszłość ku przyszłości…” – zakończenie projektu

„Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Pod taką nazwą Ochotnicza Straż Pożarna w Żyrakowie realizowała projekt.

Dnia 10 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Żyrakowie odbyło się spotkanie kończące projekt pt. „Przeszłość ku przyszłości. Obrazy dzieciństwa i młodości zachowane w pamięci mieszkańców Żyrakowa.” Projekt był realizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Żyrakowie w okresie od lipca do grudnia bieżącego roku. Jego celem była integracja mieszkańców Żyrakowa oraz wzrost ich świadomości na temat historii wsi, w oparciu o wspomnienia najstarszych mieszkańców. Uczestniczy finałowego spotkania otrzymali foldery oraz oglądnęli film, powstały na kanwie wspomnień najstarszych mieszkańców Żyrakowa, dokumentujący wspomnienia historii wsi. Uczestnicy mogli zobaczyć również wystawę zdjęć obrazujących przeszłość miejscowości.

Całość finalnego spotkania odbyła się w miłej i rodzinnej atmosferze, gdzie uczestnicy mogli porozmawiać przy przysłowiowej kawie i ciastku. Wsparcia konsultacyjnego i doradztwa przy realizacji tego projektu udzielili: członek OSP – poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal, Zespół Szkół w Żyrakowie, Centrum Kultury i  Promocji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie. Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj lokalnie X” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu – i lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gmina Dębica, Pilzno, Żyrakowa oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKIEJ DĘBICA S.A.”