Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Służba przygotowawcza jest rodzajem czynniej służby wojskowej dla ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnego innego rodzaju czynnej służby wojskowej.

Wymagania dla ochotników służby przygotowawczej:

1. Niekaralność za przestępstwa umyślne.
  2. Posiadanie obywatelstwa polskiego.
  3. Posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia czynnej służby wojskowej.
  4. Posiadanie odpowiedniego wykształcenia:
  • Co najmniej wyższe – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu oficerów;
  • Co najmniej średnie – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu podoficerów;
  • Co najmniej gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych;

Zainteresowani spełniające powyższe kryteria proszeni są o złożenie wniosku do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu wraz z dokumentem potwierdzającym wykształcenie. Po ukończeniu służby przygotowawczej, osoba, która tą służbę ukończyła uzyskuje prawo do ubiegania się o przyjęcie do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, w Terytorialnej Służbie Wojskowej jak również w Zawodowej Służbie Wojskowej.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu, ul. Legionów 25

Tel. 261 156 525,  261 156 539