Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Nabór ochotników do służby przygotowawczej

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Służba przygotowawcza jest rodzajem czynniej służby wojskowej dla ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnego innego rodzaju czynnej służby wojskowej.

Wymagania dla ochotników służby przygotowawczej:

1. Niekaralność za przestępstwa umyślne.
  2. Posiadanie obywatelstwa polskiego.
  3. Posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia czynnej służby wojskowej.
  4. Posiadanie odpowiedniego wykształcenia:
  • Co najmniej wyższe – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu oficerów;
  • Co najmniej średnie – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu podoficerów;
  • Co najmniej gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych;

Zainteresowani spełniające powyższe kryteria proszeni są o złożenie wniosku do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Mielcu wraz z dokumentem potwierdzającym wykształcenie. Po ukończeniu służby przygotowawczej, osoba, która tą służbę ukończyła uzyskuje prawo do ubiegania się o przyjęcie do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych, w Terytorialnej Służbie Wojskowej jak również w Zawodowej Służbie Wojskowej.

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Mielcu, ul. Legionów 25

Tel. 261 156 525,  261 156 539