W skrócie

Informacja o rozpoczęciu działalności żłobka

W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych uprzejmie informujemy co następuje:

  • Żłobek w nowo powstałym budynku w Zawierzbiu rozpocznie działalność z dniem 1 luty 2019 r.
  • Rekrutację dzieci do żłobka przeprowadzi w styczniu nowo powołany dyrektor placówki lub osoba której te obowiązki zostaną powierzone.
  • Formularz zgłoszenia dziecka wraz z informacją dotyczącą zasad przyjmowania dziecka zostanie opublikowany w pierwszych dniach stycznia.

 

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Spotkanie Opłatkowe Jednostek OSP z terenu Gminy

W dniu wczorajszym 21 stycznia 2018 roku w Budynku Wielofunkcyjnym w Bobrowej odbyło się Spotkanie Opłatkowe Jednostek OSP z terenu Gminy Żyraków - strażackiej rodziny której członkowie mieli okazję spotkać się przy wspólnym stole, połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie noworoczne życzenia, aby w ten sposób utrwalić łączące ich więzi, podziękować sobie za rok ciężkiej pracy i życzyć wszelkiej pomyślności na kolejny rok.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków, a zarazem Prezes Zarządu OSP powitał przedstawicieli poszczególnych jednostek oraz przybyłych gości i złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Wspólną modlitwę poprowadził Kapelan Powiatowych OSP ks. Józef Jasiurkowski. Głos zabrał również st.bryg.mgr inż. Wojciech Buszek - Komendant Powiatowy Państwowej Straż Pożarnej w Dębicy oraz Pan Władysław Radzik – Prezes Zarządu OSP Powiatu Dębickiego. Na spotkaniu obecni byli również: Radny Powiatu Dębickiego Pan Paweł Jarosz, Radne Gminy Żyraków: Pani Marzena Marzec oraz Pani Zuzanna Janora.  

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bobrowej wraz z nauczycielami: Panią Grażyną Janorą-Mazur, Panią Krystyną Lesiak oraz Panem Dyrektorem Robertem Madejem przygotowali Przedstawienie Jasełkowe we współczesnej odsłonie. Niesamowita gra aktorska występujących została nagrodzona wielkimi brawami. Wspólny śpiew kolęd zaintonował ks. Józef Jasiurkowski, następnie Wiktoria Kawa, Eliza Stachnik i Nikodem Niedzielski - uczestnicy zajęć wokalnych z Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, pod okiem instruktora Pana Krzysztofa Prokopa wykonali: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy śliczna Panna”, Przybieżeli do Betlejem”. Na poczęstunek przygotowany przez Panie z Bobrowskiego Stowarzyszenia Aktywnych "Łączymy Pokolenia" oraz Panie ze Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość”  z Woli Żyrakowskiej zaprosił prowadzący spotkanie Prezes Jednostki OSP z Bobrowej, Sołtys Bobrowej - Pan Tadeusz Orłowski, dziękując wszystkim za przybycie, miłe i owocne spotkanie. 

Przyłączamy się do wszystkich, płynących z głębi serca życzeń i mamy nadzieję, że spotkamy się w równie dużym, a może nawet większym, gronie już za rok.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217