Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Mistrzostwa Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym

Korzeniów 03.03.2018 r.

Po raz kolejny Korzeniów był areną Indywidualnych Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. W sprawnie zorganizowanych zawodach wzięło udział prawie 50 zawodników z Korzeniowa, Zasowa, Bobrowej, Żyrakowa i Góry Motycznej. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy, a dla najlepszych puchary ufundowane przez Wójta Gminy Żyraków. Organizujący Mistrzostwa: p. Bernard Stec (UKS SP Korzeniów) i p. Zdzisław Rej (LUKS Zasów) w podsumowaniu mistrzostw stwierdzili jednak, że tak popularna dyscyplina jak tenis stołowy nie jest reprezentowana przez zawodników ze wszystkich miejscowości Gminy Żyraków tak jak bywało w minionych latach.

Same zawody stały na wysokim poziomie, a wiele pojedynków przyciągnęło uwagę licznie zebranych widzów. Wyniki gier  przedstawiają się następująco:

gry pojedyncze:

Kategoria do lat 13 (dziewczęta)

1. Strączek Kinga (Korzeniów)
  2. Grabiec Aleksandra (Korzeniów)
  3. Gąsiorek Anna (Korzeniów)
  4.  Podlasek Kinga (Korzeniów)
  5. Kukułka Wiktoria (Korzeniów)
  6. Gucwa Aleksandra ( Korzeniów)

Kategoria do 13 lat chłopcy:

1. Augustyn Oskar (Korzeniów)
  2. Popiołek Szymon (Korzeniów)
  3. Grzyb Hubert (Zasów)
  4. Mika Przemysław (Zasów)
  5. Niemiec Kacper (Bobrowa)
  6. Sojka Piotr ( Bobrowa)

Kategoria 14 -19 lat dziewczęta:

1. Szpyrka Patrycja (Zasów)
  2. Przydzielska Alicja (Zasów)
  3. Łapa Agata (Korzeniów)
  4. Lipa Anna (Korzeniów)

Kategoria 14-19 lat chłopcy:

1. Gąsiorek Norbert (Korzeniów)
  2. Strączek Patryk ( Korzeniów)
  3. Grabiec Jakub ( Korzeniów)
  4. Lipa Dominik (Korzeniów)

Kategoria 20+ (kobiety):

1. Łapa Weronika (Korzeniów)
  2. Lipa Monika (Korzeniów)
  3. Szpyrka Diana (Zasów)
  4. Gucwa Nina (Korzeniów)

Kategoria 20+ (mężczyźni):

1. Pytel Janusz (Zasów)
  2. Tarała Kamil (Zasów)
  3. Pietrucha Tomasz (Zasów)
  4. Kulas Grzegorz (Zasów)

O ile w grach pojedynczych wielkich sensacji nie było, to w rozegranych grach podwójnych doszło do wielu zaskakujących wyników. Do strefy medalowej nie doszły m.in. takie deble jak: J. Pytel-T. Pietrucha (ulegli Kindze Strączek i Annie Gąsiorek) oraz B. Stec-K. Tarała (przegrali z Norbertem Gąsiorkiem i Patrykiem Strączkiem).

Wyniki gier podwójnych:

1. Gąsiorek Norbert-Strączek Patryk (Korzeniów)
  2. Kania Grzegorz – Paździor Wojciech (Zasów)
  3. Przydzielska Alicja – Szpyrka Patrycja (Zasów)
  4. Gąsiorek Anna – Strączek Kinga (Korzeniów)

Po kilku godzinach pięknych pojedynków w singlu i w deblu  Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka w towarzystwie organizatorów p. B. Steca i p. Z. Reja wręczył puchary za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, a dyplomy wszystkim uczestnikom. Organizatorzy mistrzostw chcą w zakończeniu podsumowania podziękować  Wójtowi Gminy Żyraków za ufundowanie nagród i Dyrektorowi SP w Korzeniowie p. Teresie Jakubiak za udostępnienie sali gimnastycznej do rozegnania mistrzostw.

Do zobaczenia za rok na następnych mistrzostwach.