Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

CZTERECH KIEROWCÓW TIRA BĘDZIE MIEĆ RÓŻOWE PAZNOKCIE

Dzięki funduszom europejskim mogą tym razem pomóc uzyskać kwalifikacje zawodowe kierowcom kategorii C i C+E. Lider projektu Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej i partner - Ośrodek Szkolenia Kierowców PRAWKO przeprowadzą 450 szkoleń, które dla 150. uczestników zakończą się uzyskaniem odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

Od pomysłu do realizacji

Pomysł na wspólne zrealizowanie zadania – szkolenia zawodowych kierowców zrodził się jeszcze 2016 roku. Diagnoza postawiona na etapie planowania projektu okazała się trafna – mówi koordynator projektu „Droga do sukcesu”, Diana Wójcik – kierowców na naszym terenie brakuje, co podkreślają duże firmy transportowe m.in.: MiKTD HAY­TRUCK, Dębica; OMEGA, Pilzno ITiS Godawski & Godawski, Pilzno; PTH DOM­TRANS Mariusz Lis, Straszęcin; ALTA­TRANS Wójcik. Stąd wiemy, że zapotrzebowanie na kursy kwalifikacji wstępnej i przyśpieszonej, prawo jazdy kategorii C i C+E jest ogromne. Największą barierą były, jak zwykle, pieniądze. Pełny kurs dla jednej osoby to koszt kilku tysięcy zł, a udział w projekcie „Droga do sukcesu” gwarantuje nieodpłatne badania lekarskie, szkolenia teoretyczne i praktyczne i zdawanie egzaminów, dlatego nabór do projektu zakończyli w 4 dni.

Chętnych nie brakuje

Wpłynęło 200 zgłoszeń, najwięcej z gminy Żyraków i gmin ościennych: Czarna, Dębica, Pilzno, Brzostek  – podkreślają liderzy stowarzyszenia – nie brakuje również kobiet. Obalimy stereotyp –zapowiadają – my kobiety lepiej poradzimy sobie w sytuacjach kryzysowych na drodze. W sumie 150 osób, w tym trzydzieści do 21 roku życia i 120 pozostałych kobiet i mężczyzn najpóźniej w czerwcu 2019 roku może zdobyć pełne kwalifikacje do zawodu kierowca kat.  C i C+E.

We współpracy siła

Partnerstwo społeczno-prywatne okazało się sposobem na znalezienie źródeł finansowania. Udało się dzięki funduszom europejskim – cieszy się prezes stowarzyszenia RZW, Krystyna Kania. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców PRAWKO. I przedsiębiorca, i członkowie stowarzyszenia RZW nie kryją zadowolenia, że zadanie uda się zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.