Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gminne podsumowanie osiągnięć szkolnych 2018

Ponad 20 tys. zł wyniosły nagrody dla 135 uczniów szkół gminnych - laureatów, medalistów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i zawodów sportowych w kończącym się roku szkolnym 2017/18. Wśród wyróżnionych są laureaci mistrzostw Europy w tańcu, międzynarodowych i krajowych konkursów plastycznych, medaliści mistrzostw Polski (przede wszystkim w badmintonie) oraz laureaci kuratoryjnych wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Podczas uroczystej gali – której gospodarzem była Szkoła w Straszęcinie z panią dyrektor Alicją Błońską, zespołem nauczycieli i pracowników – pan Marek Rączka, Wójt Gminy, wręczył laureatom dyplomy nagród opatrzone przesłaniem Marii Curie- Skłodowskiej: „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie.

Trzeba wierzyć, że jest się do czegoś zdolnym, i osiągnąć to…”. Także oprawa artystyczna spotkania miała za ideę przewodnią talent i potrzebę jego rozwijania; rozważali o tym w inscenizowanym dialogu Henryk Sienkiewicz, patron Szkoły, i jego rozmówczyni. Tradycyjnie, nawiązując do dawnej nauczycielskiej odznaki „Pąsowej Róży”, opiekunów laureatów honorowano, wręczając takie właśnie róże.

Z satysfakcją i dumą notujemy sukcesy uczniów, gratulujemy nagrodzonym ich rodzicom i nauczycielom! Życzymy dalszych, jeszcze większych osiągnięć.