Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2018

01 lipca 2018 roku na boisku sportowym w Nagoszynie rozegrano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 6 drużyn żeńskich z jednostek OSP: Bobrowa, Góra Motyczna, Korzeniów, Wiewiórka, Wola Wielka i Wola Żyrakowska. Spośród drużyn męskich swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z jednostek OSP: Bobrowa, Bobrowa Wola, Góra Motyczna, Korzeniów, Mokre, Nagoszyn-Cieszęciny, Nagoszyn, Straszęcin, Wiewiórka, Wola Wielka, Wola Żyrakowska, Zasów i Żyraków.

Zmagania rozpoczęto od sztafety pożarniczej z przeszkodami dla żeńskich i męskich drużyn, następnie rozegrano ćwiczenie bojowe. Zwieńczeniem zawodów było wręczenie wszystkim startującym drużynom okolicznościowych dyplomów oraz uhonorowanie zwycięzców pucharami.

Klasyfikacja Generalna Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Żyrakowie przedstawia się następująco:

Grupa C – kobiece drużyny pożarnicze:

1. OSP Góra Motyczna
  2. OSP Wola Żyrakowska
  3. OSP Wiewiórka

Grupa A – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Nagoszyn
  2. OSP Góra Motyczna
  3. OSP Wola Wielka

Zwycięzcom gratulujemy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ...