V EDYCJA PROGRAMU STYPENDIALNEGO DLA STUDENTÓW Z POWIATU DĘBICKIEGO

O 380 złotych miesięcznie, przez dziewięć miesięcy, w ramach stypendium naukowo-socjalnego oraz do 1.000 zł na stypendium pomocowe, mogą ubiegać się studenci zamieszkujący powiat dębicki, w ramach lokalnego programu stypendialnego „Agrafka Agory” - partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Agory wraz ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu, przedsiębiorcami oraz darczyńcami indywidualnymi. Stypendia adresowane są do studentów II do V roku studiujących w roku akademickim 2014/2015 w państwowych i niepaństwowych szkołach wyższych prowadzonych w systemie dziennym, wieczorowym oraz zaocznym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i w krajach Unii Europejskiej, posiadających stałe zameldowanie na obszarze powiatu dębickiego i w momencie składania wniosku nie przekraczających 26 lat. „Do 30 września 2014 roku, prowadzony będzie nabór wniosków - w tej edycji, planuje się przyznać 5 stypendiów w łącznej wysokości 3.420 zł, wypłacanych w miesięcznym transzach po 380 zł przez 9 miesięcy oraz stypendia pomocowe wspierające studentów w nauce - w ramach tego komponentu, przyznawane będą stypendia np. na zakup podręczników, dodatkowe kursy, opłacenie lokum czy też wyżywienie.

Łącznie w całym programie zostanie rozdysponowane ponad 30.000 zł” - informuje Zbigniew Nosal - prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. Największe szanse na przyznanie stypendium mają osoby z trudną sytuacją materialną, ale nie tylko. Kryteriami, które będą także brane pod uwagę w przyznawaniu stypendiów to osiągnięcia w nauce oraz zaangażowanie społeczne i wolontarystyczne. Jak informuje Kazimierz Stafin - pomysłodawca akcji oraz przewodniczący komisji programu stypendialnego przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu - ta edycja to również stypendia dla studentów kierunków technicznych - „Jeden z naszych darczyńców, przedsiębiorca z powiatu dębickiego, ufundował dwa stypendia dla studentów studiów technicznych. W ten sposób, zależy mu aby takich ludzi w przyszłości nie brakło i zasili szeregi firm z naszego powiatu, po zakończeniu studiów”. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie stypendialnym, muszą przede wszystkim zapoznać się z regulaminem konkursu stypendialnego w celu weryfikacji spełnienia wymogów formalnych, a następnie złożyć specjalny formularz/wniosek stypendialny obydwa dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.karierawdebicy.pl) do 30 października 2014 roku w wersji papierowej do biura Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu pod adresem: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, ul. Fabryczna 12, 39-200 Dębica, II piętro - jedną kopię, podpisaną własnoręcznie - decyduje data stempla pocztowego - oraz podesłać wersję elektroniczną wniosku na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do godziny 14:00 - decyduje data wpływu. Program stypendialny, realizowany przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu powstał w 2008 roku. Poprzednie edycje współorganizowane były w ramach partnerskich programów m.in. z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacją Agory, Fundacją ŚNIEŻKI Twoja Szansa, przedsiębiorcami i indywidualnymi darczyńcami. Łącznie do tej pory Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, wspólnie z partnerami i grantodawcami przekazało na rzecz stypendiów kwotę w wysokości 60.200 zł. W tegorocznej edycji programu stypendialnego, fundatorami stypendiów są: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Agrafka Agory, Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, przedsiębiorcy z powiatu dębickiego oraz indywidualni darczyńcy. Dodatkowe informacje na temat programu stypendialnego, udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 pod numerem telefonu: (14) 681 90 30.