Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Spotkanie w Dworku w Straszęcinie

I znowu Dworek w Straszęcinie wypełnił się społecznikami nie tylko z gminy Żyraków. Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej gościło ponad 30. przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu dębickiego. Po co? Będą aktywizować społeczności, w których działają na rzecz realizacji dobra wspólnego.  W imieniu Lokalnej Grupy Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” prowadząca spotkanie, Justyna Jacek zachęcała do udziału w konkursie grantowym w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”.W ramach konkursu planują przeznaczyć pieniądze na mikrodotacje dla inicjatyw z terenu woj. podkarpackiego.
Wnioskowana kwota dotacji wynosi:  w przypadku inicjatywy jednorazowej – do 3 tys. zł, a  w przypadku inicjatywy niejednorazowej – od 2 do 5 tys. zł.
Nabór wniosków do konkursu potrwa do dnia 28 lutego 2019 r. Przybyli do Dworku w Straszęcinie deklarowali, że mają ciekawe pomysły i właśnie z takich środków skorzystają, żeby je zrealizować. Najliczniejszą grupą uczestniczących w szkoleniu byli mieszkańcy Nagoszyna. Oni w poprzedniej edycji tego programu zrealizowali modelowe działania i ich inicjatywa znalazły się w gronie wyróżnionych pośród podkarpackich przedsięwzięć. „Inspirująca biblioteka” – działanie prowadzone przez panie z grupy nieformalnej RAZEM: Katarzynę Ozimek, Marię Łojek, Marcelinę Zagrobelny spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży w ich miejscowości. Mamy Powera - podkreśla Katarzyna Ozimek – i będziemy pozyskiwać kolejne fundusze, aby w naszej wsi wiele się działo, ale zaplanowałyśmy też zaangażowanie mieszkańców innych miejscowości z gminy Żyraków. Uczestnicy obejrzeli również wystawę: "Ziemiańskie oblicze Straszęcina".