Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Spotkanie w Dworku w Straszęcinie

I znowu Dworek w Straszęcinie wypełnił się społecznikami nie tylko z gminy Żyraków. Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej gościło ponad 30. przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu dębickiego. Po co? Będą aktywizować społeczności, w których działają na rzecz realizacji dobra wspólnego.  W imieniu Lokalnej Grupy Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” prowadząca spotkanie, Justyna Jacek zachęcała do udziału w konkursie grantowym w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019”.W ramach konkursu planują przeznaczyć pieniądze na mikrodotacje dla inicjatyw z terenu woj. podkarpackiego.
Wnioskowana kwota dotacji wynosi:  w przypadku inicjatywy jednorazowej – do 3 tys. zł, a  w przypadku inicjatywy niejednorazowej – od 2 do 5 tys. zł.
Nabór wniosków do konkursu potrwa do dnia 28 lutego 2019 r. Przybyli do Dworku w Straszęcinie deklarowali, że mają ciekawe pomysły i właśnie z takich środków skorzystają, żeby je zrealizować. Najliczniejszą grupą uczestniczących w szkoleniu byli mieszkańcy Nagoszyna. Oni w poprzedniej edycji tego programu zrealizowali modelowe działania i ich inicjatywa znalazły się w gronie wyróżnionych pośród podkarpackich przedsięwzięć. „Inspirująca biblioteka” – działanie prowadzone przez panie z grupy nieformalnej RAZEM: Katarzynę Ozimek, Marię Łojek, Marcelinę Zagrobelny spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży w ich miejscowości. Mamy Powera - podkreśla Katarzyna Ozimek – i będziemy pozyskiwać kolejne fundusze, aby w naszej wsi wiele się działo, ale zaplanowałyśmy też zaangażowanie mieszkańców innych miejscowości z gminy Żyraków. Uczestnicy obejrzeli również wystawę: "Ziemiańskie oblicze Straszęcina".

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl