Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Wyniki II Gminnego (i nie tylko) Dyktanda

Wyniki II Gminnego (i nie tylko) Dyktanda - Żyraków 2019 o tytuł „Mistrza Słowa Wśród Nas” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Żyraków. W dyktandzie, które odbyło się w dniu 27 lutego 2019 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie wzięło udział 38 osób, w tym: w kategorii I - 16 osób w kategorii II - 22 osoby (11 drużyn 2-osobowych).

Wyniki:

w Kategorii I:

• I miejsce i tytuł „Mistrza Słowa Wśród Nas” - Izabela Zarzycka – ZS w Żyrakowie
  • II miejsce – Karolina Wolska - ZS w Żyrakowie
  • II miejsce – Katarzyna Kądzielawa – ZS w Straszęcinie
  • III miejsce – Sylwia Kurzeja – ZS w Nagoszynie

w Kategorii II:

1. I miejsce i tytuł „Mistrza Słowa Wśród Nas”- Jolanta Świątek, Jarosław Jurkowski  Kędzierzyn-Koźle
  2. II miejsce - Joanna Kisiel, Zuzanna Grecka – Dębica
  3. III miejsce – Grażyna Stec, Danuta Wojtaszczyk – ZS w Nagoszynie

WYRÓŻNIENIE: Elżbieta Rączka, Krzysztof Tuszyński – ZS w Żyrakowie

Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z bardzo wymagającym tekstem dyktanda, którego autorem był Pan Leszek Połomski. Szczególnie gratulujemy laureatom a wszystkich zainteresowanych na kolejne dyktando już za rok zapraszają organizatorzy: Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Obsługi Finansowo - Administracyjnej w Żyrakowie oraz Zespół Szkół w Żyrakowie.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl