Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Ferie w CKiP 2019

Tradycyjnie już podczas Ferii Zimowych w siedzibie Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej zorganizowano dla dzieci zajęcia, które odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30- 12.30. Jak co roku maluchy i młodzież chętnie i licznie uczestniczyli w tych spotkaniach. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach plastycznych, rytmiczno-tanecznych oraz w wielu grach planszowych, logicznych i zabawach zespołowych. Aby uatrakcyjnić zajęcia zorganizowano wycieczkę do kina KOSMOS w Dębicy na film pt. „Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra”. Zorganizowano także dla dzieci spotkanie ze strażakami z OSP w Woli Żyrakowskiej, którzy zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy, profesjonalne stroje bojowe strażaków, pokaz systemu bojowego gaśniczego. Odbyła się również wspólna zabawa karnawałowa na zakończenie karnawału.

Zajęcia feryjne odbywały się również we wszystkich świetlicach wiejskich Gminy Żyraków: w Straszęcinie, Wiewiórce, Woli Wielkiej, Nagoszynie, Zasowie, Bobrowej Woli oraz Korzeniowie. Dzieci brały udział w licznych zajęciach plastycznych i technicznych. Malowały kredkami, farbkami, flamastrami, wykonywały kolorowe kwiaty z krepiny, maski karnawałowe oraz wiele kolorowych obrazków. Z chęcią lepiły z masy solnej czy masy porcelanowej. Dzieci korzystały również z gier planszowych oraz komputerów. Czas ferii został w pełni wykorzystany i minął bardzo szybko i radośnie. Zajęcia odbywały się w sposób bezpieczny i atrakcyjny, a dzieci i młodzież miło spędziły czas wolny od zajęć szkolnych.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl