Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Z Wiewiórki (k/ Dębicy) i nie tylko, przez Alpy i nie tylko, do Wolności 1918r.

3 marca w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wiewiórce odbyło się spotkanie autorskie z Panią Władysławą Moskwą – autorką książki opisującej losy walczących za Ojczyznę mieszkańców wsi. Spotkaniu przewodziło hasło a zarazem tytuł książki : „Z Wiewiórki (k/ Dębicy) i nie tylko, przez Alpy i nie tylko, do Wolności 1918r.”

Dopisali zaproszeni goście: Rodziny osób poległych za naszą małą Ojczyznę, Wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka wraz z małżonką, z-ca wójta pan Grzegorz Reguła, sekretarz gminy pani Marta Erazmus, były sołtys wsi Wiewiórka pan Stanisław Małozięć i obecny sołtys pan Tomasz Wolak oraz radny wsi pan Tadeusz Kulas.
Organizatorami tej uroczystości była Rada Sołecka wsi Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Wiewiórki. Gospodynie zapewniły przybyłym gościom poczęstunek. Współorganizatorem spotkania była Szkoła Podstawowa im. Stefan Żeromskiego w Wiewiórce. Pani dyrektor Agnieszka Radwańska przywitała autorkę książki panią Władysławę Moskwę oraz wszystkich przybyłych gości. Następie oddała głos samej autorce, a po niej recenzentce książki. Z ust Wójta popłynęły pełne uznania słowa podziękowania. Całości obchodów dopełnił występ dzieci i młodzieży ze Szkoły w Wiewiórce przygotowanych przez panie: Joannę Podraza i Annę Czerniak. Dekorację w duchu  patriotycznym zaprojektowały i wykonały panie: Agnieszka Radwańska i Joanna Podraza.

Były to chwile pełne niezapomnianych emocji. Ważne jest byśmy nie zapominali o naszych przodkach, którzy szli i oddawali życie za nasz kraj abyśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.
Aby zaszczepić ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu potrzebni są tacy ludzie jak pani Władysława Moskwa.