Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Gratulacje dla naszych Pań!

14 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębcy podczas Kiermaszu Wielkanocnego połączonego z XIII Powiatowym Konkursem na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową - Gminę Żyraków reprezentowały 3 KGW: Koło Gospodyń Wiejskich “Zasowianki”, Koło Gospodyń Wiejskich “Górzanki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Straszęcina. Poza prezentacją gminnych pyszności Panie zdobyły uznanie Komisji Konkursowej (Katarzyna Weselak – właścicielka kawiarni „Sernik w koronce” w Dębicy, Bernadetta Mardeusz – mistrzyni w tworzeniu figurek, dekoracji i modeli z masy solnej, Ewelina Kuś – radna Rady Powiatu Dębickiego i zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy, Anna Zboch – redaktor Radia RDN Małopolska oraz Roman Przewoźnik – nauczyciel plastyki w dębickiej Szkole Podstawowej nr 3) i otrzymały:

w kategorii:  NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA

III MIEJSCE – KGW w Zasowie „Zasowianki”

w kategorii:  WSPÓŁCZESNE OZDOBY WIELKANOCNE

III MIEJSCE- KGW w Straszęcinie

w kategorii: STÓŁ WIELKANOCNY

I MIEJSCE - KGW w Górze Motycznej „Górzanki”

III MIEJSCE - KGW w Straszęcinie

WYRÓŻNIENIE - KGW w Zasowie „Zasowianki”

w kategorii: CIASTO WIELKANOCNE

III MIEJSCE- KGW w Górze Motycznej „Górzanki”

WYRÓŻNIENIE - KGW w Straszęcinie

WYRÓŻNIENIE - KGW w Zasowie „Zasowianki”

Każd KGW otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki. Wydarzenie, zorganizowane przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego. Ponadto z Gminy Żyraków w konkursie na najpiękniejszą pisankę I miejsce otrzymała Pani Agata Dziedzic,a wyróżnienie Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bobrowej Woli.

WTZ z Bobrowej Woli wygrały też ex aequo z Placówką Wsparcia Dziennego Zgrana Paka w Dębicy w kategorii współczesne ozdoby wielkanocne.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!

dozynki

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl