Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Kompetentni z zakresu obsługi komputera, E-Seniorzy Gminy Żyraków

W dniu 16.04.2019 r. odbyło się ostatnie spotkanie szkoleniowe z seniorami z terenu Gminy Żyraków, realizowane przez Gminę Żyraków wspólnie z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego w Rzeszowie. Dyplomy gratulacyjne uczestnikom projektu ”Podkarpacki e-Senior” z tej okazji wręczył Wójt Gminy Żyraków pan Marek Rączka. Gratulując nabytych umiejętności i kompetencji cyfrowych, Wójt podkreślił w swoich słowach skierowanych do seniorów znaczenie i udział urządzeń mobilnych w obecnym życiu codziennym. Spotkanie było również okazją do złożenia życzeń seniorom na nadchodzące święta Wielkanocne.

W projekcie realizowanym na terenie Gminy Żyraków wraz z RARR w Rzeszowie uczestniczyło dziesięciu seniorów (osoby powyżej 65 roku życia) z terenu Gminy Żyraków. W cyklicznych (cotygodniowych) szkoleniach seniorzy nabywali umiejętności pod okiem trenera. Były to zajęcia teoretyczne jak i praktyczne przy komputerach, smartfonach i tabletach. Salę (Sala Teatralna ZSP w Żyrakowie) udostępniła Dyrektor ZSP w Żyrakowie. Internet bezprzewodowy dla celów szkoleniowych udostępniła Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie.

Program szkoleniowy zakłada jeszcze udział uczestników w 3 spotkaniach animacyjnych. Zostaną one przeprowadzone również w cyklach cotygodniowych. Mają one za zadanie utrwalenie nabytych umiejętności i wiedzy. Spotkania te zostaną już przeprowadzone przez animatora Urzędu Gminy w Żyrakowie.

Gratulujemy naszym Seniorom!

dozynki

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl