Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Organizujemy wyjazd na targi.

Urząd Gminy w Żyrakowie stosownie

do przesłanej informacji od organizatorów tegorocznych

targów CHINA HOME LIFE 2019  może zorganizować zbiorowy wyjazd

w dniach 29 – 31 Maja 2019 roku  do Nadarzyna pod Warszawą.

Udział w wyjeździe mogą wziąć rolnicy oraz przedsiębiorcy. Ilość miejsc ograniczona do pojemności autokaru.

Prosimy chętnych o zgłaszanie się w Urzędzie Gminy w Żyrakowie,
pok. nr 2 do dnia 15.05.2019 roku.

Organizatorzy China Homelife Show i China Machinex to największe targi artykułów chińskich w Europie Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem imprezy jest Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Kolejna, ósma edycja odbędzie się w dniach 29-31 maja 2019 roku Targi China Homelife i China Machinex odbywają się w Polsce od siedmiu lat. Pierwsze cztery edycje odbyły się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Obecna będzie czwartą, która odbędzie się w PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Organizatorem targów jest firma Meorient, która od wielu lat zajmuje się rozwijaniem chińskiego biznesu na całym świecie. Na targach China Homelife Show co roku prezentuje się ponad 1600 starannie wyselekcjonowanych chińskich wystawców z takich branż jak: elektronika, materiały budowlane, meble, odzież i tekstylia, oświetlenie, wyposażenie domu i upominki. Łącznie z China Homelife Show odbywają się targi China Machinex nastawione na przemysł maszynowy. Wystawcy oferują podczas nich swoje najlepsze produkty z branż: elektryczność i nowa energia, maszyny, sprzęt i narzędzia. Uczestnicy targów mają do dyspozycji specjalną strefę match makingu – a w niej zapewnioną pomoc tłumacza, tak by komunikacja z chińskimi dostawcami była jak najprostsza. Spotkanie z idealnie dobranym wystawcą można zaaranżować już przed targami. Dla największych importerów działa również program Hosted Buyer, który daje wiele ekskluzywnych korzyści. Biznes to jednak nie wszystko – podczas targów co roku mają miejsce również ciekawe wydarzenia kulturalne.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl