Oferta realizacji zadania publicznego - przeciwdziałanie

Na stronach BIP Gminy Żyraków pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego dotycząca przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Spotkanie z Katarzyną Ryrych - Spotkanie Autorskie

W tegorocznym XVI Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek pod hasłem #Biblioteka 13 maja w GBP w Żyrakowie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych – autorką wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DKK, młodzież gimnazjalna oraz klasy 6 i 7 z ZS w Żyrakowie,  delegacje z ZS w Korzeniowie, PP w Mokrem i ZS w Zasowie wraz z nauczycielami oraz zaproszeni goście: Dyrektor MiPBP w Dębicy Marzena Kowalska, Koordynator DKK w WiMBP w Rzeszowie Małgorzata Augustyn, Instruktor WiMBP w Rzeszowie Małgorzata Sierżęga.

Autorka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem. Przedstawiła swoją twórczość opowiadając o wybranych powieściach, w których porusza trudne i istotne tematy takie jak: choroba, śmierć, alkoholizm, przemoc, miłość. Bohaterowie jej powieści nie rzadko znajdują się na tzn. zakrętach życiowych i muszą szybciej dorosnąć niż ich rówieśnicy. Autorka przedstawiła także powieści historyczne dla dzieci i młodzieży z serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. Spotkanie było nagrodą za działalność DKK dla młodzieży i w całości zostało sfinansowane przez WiMBP w Rzeszowie oraz Instytut Książki.