Oferta realizacji zadania publicznego - przeciwdziałanie

Na stronach BIP Gminy Żyraków pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego dotycząca przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej

Informujemy iż z dniem dzisiejszym na platformie BIP pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego:

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej"

Oferta realizacji zadania publicznego

"Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Karpacka Liga Badmintona

Orbitek ponownie w finale Karpackiej I Ligi Badmintona
25.05.2019 w Hali Sportowej w Straszęcinie zakończyła rundę zasadniczą Karpacka I liga Badmintona pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz patronatem medialnym Gazety Codziennej Nowiny.. W meczu na szczycie lider UKS Sokół Ropczyce rozegrał dwa trudne mecze z drużynami z Zamościa. W pierwszym pojedynku z KSB Zamość lider zwyciężył 4:2, natomiast z drugim zespołem UKS Kiko zwyciężył 5:1 . Potknięcie drużyn z Zamościa wykorzystał zespół UKS Orbitek Straszęcin, który w pierwszym pojedynku pokonał drużynę RKB Rzeszów 6:0 a w drugim zespół Redsona Tarnów 5:1. W rezultacie drużyna ze Straszęcina wskoczyła na fotel wicelidera ligi zapewniając sobie udział w finale. W pozostałych meczach UKS Kiko Zamość pokonał Redsona Tarnów 5:1, a JKB Jarosław przegrał z KSB Zamość 1:5. W ostatniej rundzie dwa mecze walkowerem na rzecz RKB Rzeszów i JKB Jarosław oddała drużyna Politechniki Rzeszów. W rezultacie ostatniej kolejki 1 czerwca 2019 r. w finale który odbędzie się w Ropczycach spotkają się podobnie jak w poprzednim roku drużyny UKS Sokół Ropczyce i UKS Orbitek Straszęcin. W meczu o trzecie miejsce spotkają się UKS Kiko Zamość i KSB Zamość a w meczu o piąte miejsce rywalizować będą zespoły JKB Jarosław i Redson Tarnów. I ligę opuszcza drużyna Politechniki Rzeszów.

Natomiast Spartakus Niepołomice zwyciężył w rozgrywkach Karpackiej II Ligii Badmintona. W ostatniej rundzie Spartakus odniósł dwa zwycięstwa nad Badmin Zarzecze i UKS Orbitek Straszęcin. Tym samym drużyna z Niepołomic zapewniła sobie awans do I Karpackiej Ligii Badmintona w sezonie 2019/2020. Drugie miejsce zajął UKS Orbitek Straszęcin II a trzecie drużyna Sokół Jasło. W związku z tym że w I lidze występuje już drużyna ze Straszęcina, w barażach o awans do I ligii wystąpi Sokół Jasło która zmierzy się z drużyną RKB Rzeszów. Mecz barażowy odbędzie się 1 czerwca na hali w Ropczycach o godz.9.30.
Jest to duzy sukces drużyn ze Straszęcina w rozgrywkach ligowych w sezonie 2018/20019.