W skrócie

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków

O G Ł O S Z E N I E – O D K O M A R Z A N I E

Wójt Gminy Żyraków informuje, że w dniu 14.06.2019 r. o godz. 21.00 rozpocznie się odkomarzanie terenów gminy Żyraków, które w sposób szczególny zostały dotknięte plagą komarów. Przejazd sprzętem specjalistycznym będzie odbywał się w miejscowościach gminy Żyraków przez następujące drogi gminne i powiatowe :

 • Bobrowa: droga na „żwirownię”, na „Gałkę”, „Zabłocie”, pętla Niemiec – Kowal do drogi powiatowej, droga Zakącie, droga Kolonia, droga powiatowa na Nagoszyn, Bobrowa bloki, droga remiza – szkoła, droga Sojkówka wzdłuż potoku na odcinku od mostu Bała do mostu Skowron przejechać po obu stronach potoku, w lewo – Bugajówka – stara wieś do końca zabudowy, 
 • Bobrowa Wola: od drogi powiatowej w kierunku Union Parts – rozwidlenie na lewo i prawo (cała wieś), 
 • Korzeniów: droga na szkołę i dalej w kierunku Wisłoki, droga przez park, droga na Pana Leja, droga powiatowa w kierunku Podola, droga na Hekobentonity, droga na Pana Łączak, droga Nagoszyn - Korzeniów,
 • Nagoszyn: droga północna, droga na Pana Leski, droga powiatowa Kościół – Stolarczyk i dalej rozwidlenie w prawo i w lewo do końca tych odcinków, droga powiatowa przez Nagoszyn Wola do końca wsi, droga do Hydroforni (Ćwik), droga powiatowa Kościół – kierunek Bobrowa do końca wsi,
 • Nagoszyn Cieszęciny: droga powiatowa w kierunku Nagoszyna, Woli Żyrakowskiej i Mokrego, 
 • Mokre: droga południowa, droga powiatowa, droga na szkołę od drogi powiatowej, 
 •  Zasów: droga północna, droga powiatowa przez wieś, droga od Kościoła do szkoły i dalej w kierunku domów za dawnym Kółkiem Rolniczym, droga gminna na Parkany do końca zabudowy wraz z drogą gminną na Srokę, droga na Ferenca, droga na Ćwika, 
 • Wiewiórka: droga powiatowa przez wieś, droga Sikornik (Wiewiórka – Zasów), droga równoległa do powiatowej za potokiem, droga w kierunku Woli Wielkiej do końca zabudowy,  
 • Góra Motyczna: droga przez wieś, droga na Brzeziny, droga na Campari, droga na Tęczę, pętla – „Miodowa”, droga na Szubę,  
 • Żyraków: park, urząd, droga na cmentarz do powiatowej, droga Eko-Kłos – Kolonia – Zawierzbie, droga na Mierzwę, droga na Rokitę, droga na Pana Mroza, droga Banaś - Sikorski, droga Alta Trans – Przedszkole – pompownia kanalizacyjna (Pani Pluta), droga Mróz - przejście pod autostradą, 
 • Zawierzbie: droga betoniarnia – łącznik – Straszęcin, droga na poligon przy wale, do żłobka,
 • Straszęcin: park, osiedle SSM i domy przy potoku Grabinka, domy przy potoku Wiewiórskim    w kierunku Woli Wielkiej, drogi powiatowe, droga na Szpond – Radzik, Głowaczowa las, droga na Kania Jan, 
 • Wola Wielka: droga na Bodzioch – Ozga, droga Niciówka, droga Bucze – Straszęcin, droga na Podlesie, droga do Świercza, droga na pompownie, droga do ubojni pętla, 
 • Wola Żyrakowska: Kolonia, droga do TOBiK, Dąbrowy.

      W okresie odkomarzania proszę o: zachowanie szczególnej ostrożności, nie spożywanie owoców i warzyw z tego rejonu przez okres 7 dni, nie przebywanie przez ludzi w tym rejonie, w godzinach od 21.00 do 5.00, zabezpieczenie uli. W przypadku niezrealizowania całości zadania w ciągu jednej nocy prace odkomarzania będą kontynuowane w nocy 15 lub 17 czerwca w tych samych godzinach.

 

dozynki


     

     

 Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217