Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Wola Wielka.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w miejscowości Straszęcin.

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w drodze bezprzetargowej

Informujemy, iż w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się wykaz dotyczący nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej w miejscowości Nagosznyn.

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Pogoda dla gminy Żyraków

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze 2019 r.

30 czerwca 2019 roku na boisku sportowym w Bobrowej rozegrano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 5 drużyn żeńskich z jednostek OSP: Bobrowa, Góra Motyczna, Korzeniów, Wiewiórka i Wola Żyrakowska. Spośród drużyn męskich swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z jednostek OSP: Bobrowa, Bobrowa Wola, Góra Motyczna, Korzeniów, Mokre, Nagoszyn-Cieszęciny, Nagoszyn, Straszęcin, Wiewiórka, Wola Żyrakowska, Zasów i Żyraków. Zmagania rozpoczęto od sztafety pożarniczej z przeszkodami dla żeńskich i męskich drużyn, następnie rozegrano ćwiczenie bojowe. Zwieńczeniem zawodów było wręczenie wszystkim startującym drużynom okolicznościowych dyplomów oraz uhonorowanie zwycięzców pucharami.

Klasyfikacja Generalna Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Żyrakowie przedstawia się następująco:

Grupa C – kobiece drużyny pożarnicze:

1. OSP Bobrowa
  2. OSP Korzeniów
  3. OSP Wola Żyrakowska

Grupa A – męskie drużyny pożarnicze

1. OSP Nagoszyn
  2. OSP Góra Motyczna
  3. OSP Bobrowa

Zwycięzcom gratulujemy.

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl