W skrócie

Punkt poboru próbek krwi

W ośrodku zdrowia w Żyrakowie funkcjonuje punkt poboru próbek (krwi i moczu). Z możliwości oddania swoich próbek do badań mogą skorzystać pacjenci ośrodka zdrowia w Żyrakowie. Materiał do badań można oddać w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 7.00 do 9.00. Badania dla pacjentów spoza ośrodka a także wszystkie badania nie będące w gestii lekarza POZ są odpłatne.

Godziny otwarcia

Informujemy, że z dniem 1 marca 2019 r. zostały zmienione godziny pracy Urzędu Gminy w Żyrakowie. Urząd Gminy pracuje w następujących godzinach:

poniedziałek – od 08:00 do 16:00
wtorek - piątek – od 07:00 do 15:00

Ogłoszenie o przetargu - dzierżawa działki

Wójt Gminy Żyraków ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę niezabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków o powierzchni 4.00 ha w miejscowości Straszęcin, Gmina Żyraków.

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Pogoda dla gminy Żyraków


21 stycznia 2019 r. na XXVIII Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Głogowie Małopolskim Gminę Żyraków prezentowały trzy grupy: Zespół Szkół w Żyrakowie z przedstawieniem "Betlejem jest wśród nas" - laureaci Przeglądu Gminnego, Grupa Teatralna "Ile do dzwonka" działająca przy CKiP z prezentacją pod nazwą "Hej Kolęda, Kolęda" oraz druhny i druhowie z Jednostki OSP z Woli Żyrakowskiej  z Bożonarodzeniowym Teatrem Cieni pt."Jasełka malowane światłem". Komisja Oceniająca w kategorii: Grupy wielopokoleniowe, w tym grupy dorosłych - nasi strażacy otrzymali I miejsce! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów!

 

Na sali sportowej w ZSP w Żyrakowie odbyło się II Otwarte Grand Prix Podkarpacia w Tenisie Stołowym ku pamięci Marcina Przydzielskiego. Do Żyrakowa przyjechało 238 zawodników z różnych województw aby uczcić tragicznie zmarłego w 2012 roku znakomitego zawodnika z LUKS ZSP Zasów. Zawodnicy rywalizowali w 12 kategoriach kategoriach wiekowych. Do 13 lat dz. i chł., 14-16 lat dz. i chł., 17-19 lat dz. i chł. Pow. 20 lat kobiety, 20-39 lat mężczyźni (bez licencji), 20-39 lat (z licencją), 40-59 lat ( bez licencji ), 40-59 -lat (z licencją). Pow. 60 lat. Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Żyraków, LUKS ZSP Zasów, UKS SP Korzeniów przy współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego w Rzeszowie. Piękne puchary i statuetki wręczali najlepszym zawodnikom m.in. siostra Marcina p. Agnieszka Przydzielska i Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka. Wyniki z poszczególnych kategorii wiekowych znajdują się na stronie internetowej www.pozts.pl.

W niedzielny wieczór 27 stycznia 2018 r., o godz. 17.00 w Kościele Parafialnym Wszytskich Świętych w Straszęcinie odbył się niezwykły Koncert Noworoczny, na który wcześniej serdecznie wszystkich zaprosili organizatorzy: Wójt Gminy Żyraków, Powiat Dębicki, Parafia Wszytskich Świętych w Starszęcinie, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Zespół Szkół w Żyrakowie oraz Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Gminy Żyraków.  Do wysłuchania Koncertu z życzeniami wspaniałych i niezapomnianych chwil zaprosiła prowadząca Dyrektor CKiP Pani Aneta Domaradzka. Oficjalnie wszystkich: zaproszonych Gości, licznie zgromadzoną publiczność, wykonawców w imieniu pozostałych  Organiztaorów powitał Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka.  

22 stycznia o godz. 16.30 w Zespole Szkół w Bobrowej z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się niesamowita impreza, która rozpoczęła się od przestawienia jasełkowego w wykonaniu przedszkolaków. Dla Seniorów wystąpiła wspaniała Kapela Ludowa "ISKIERCZANIE" z Latoszyna, która znana jest nie tylko z występów w Powiecie Dębickim, ale również koncertuje w wielu miejscach w Polsce. Odnoszą sukcesy - mają na swoim koncie wiele znaczących tytułów. Korzystając z okazji Dyrektor Zespołu Szkół w Bobrowej Robert Madej wręczył wójtowi Złotą Rączkę Marka, a jego zastępcy Złotą Regułę Grzegorza w podziękowaniu za przeprowadzenie remont budynku przedszkola.

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się oferta realizacji zadania publicznego pod nazwą: "Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży w 2019 roku z różnych dyscyplin sportowych"

Więcej informacji:

23 stycznia GBP w Żyrakowie gościła Tanyę Valko autorkę arabskiej sagi. Tanya Valko to pseudonim literacki absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii, długoletniej asystentki Ambasadorów RP.  Ponad  20 –letni pobyt w krajach arabskich, efekt studiów i badań w tym w Arabii Saudyjskiej zaowocował napisaniem  arabskiej sagi, a następnie azjatyckiej sagi. Historia jej bohaterek jest oparta na prawdziwych doświadczeniach libijskich przyjaciół. Autorka opowiadała o życiu młodych Europejek, które poznały i związały się z Arabami oraz o zderzeniu z ich kulturą. Przybliżyła słuchaczom jak wygląda codzienne życie kobiet, dzieci, ofiar arabskiej wiosny, kalifatu oraz pseudo Państwa Islamskiego. Nie zabrakło wielu pytań od czytelników, a nawet dyskusji. Autorka złożyła pamiątkowe wpisy do wielu zakupionych książek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci czytelników. 

Czytaj więcej na stronach GBP w Żyrakowie ...

W dniu 19 stycznia 2019 roku w świetlicy remizy OSP w Zasowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe strażaków OSP z terenu gminy Żyraków. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem, jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok ofiarnej i bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego, w których jednostki OSP znajdują swoje miejsce i realizują różnorakie zadania.

XXVII Finał Wielkiej Orkiestry przebiegał pod hasłem: „POMAGANIE JEST DZIECINNE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Orkiestra zagrała również w Gminie Żyraków na hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie. Tego dnia wszyscy wspólnie za przysłowiowy „wrzut do puszki” pomagaliśmy i wspieraliśmy Orkliestrę. Prowadzona była licytacja przedmiotów, bonów i voucherów przekazanych przez Sponsorów i Darczyńców.  „Wielkich Serce Granie” rozpoczęliśmy od powitania przez Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączki, który obiecał grać do „końca świata i jeden dzień dłużej”.

16 stycznia 2019r. w CKiP w Woli Żyrakowskiej odbył się XXVII Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pn. „Tradycje Bożonarodzeniowe”.

 

Wszystkie inscenizacje dotyczyły historii narodzenia Jezusa, scenariusze zawierały oryginalne pomysły, scenki łączyły przeszłość  z teraźniejszością mając na celu pełniejsze przeżycie i zrozumienie istoty tego doniosłego wydarzenia. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy oraz nagrody za pomysłowość, zgodność z tradycją, dobór kostiumów i rekwizytów oraz poziom artystyczny.

 

Jury w składzie:

Pani Stefania Szuba – Przewodnicząca oraz członkowie komisji:

Pani Aneta Domaradzka oraz

Krzysztof Prokop

po obejrzeniu prezentacji postanowiło przyznać:

Szanowni Państwo,

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości kieruje do Państwa zaproszenie do udziału w pilotażowej edycji nowatorskiego programu Akademia Menadżera Innowacji.

Akademia Menadżera Innowacji  (AMI) to autorski program doradczo-szkoleniowy, skoncentrowany na nabyciu przez firmę i jej menadżerów kluczowych kompetencji niezbędnych do rozwoju i wdrażania innowacji. AMI to szansa na nowoczesność i wzrost rentowności Państwa firmy. Oferujemy pakiet ukierunkowanych działań, których efektem będą m.in. poprawa efektywności pracy oraz wzmacnianie przewagi konkurencyjnej na rynku.

OGŁOSZENIE

o zamiarze udostępnienia kanału technologicznego w pasie drogi gminnej Gminy Żyraków.

 

Zarządzenie nr 1/2019

Wójta Gminy Żyraków

z dnia 10.01.2019 r.

w sprawie przedłużenia terminu zgłaszania kandydatów na Sołtysa w sołectwie Mokre

 

Przypominamy iż do dnia 10-01-2019 r Urząd Gminy w Żyrakowie przyjmuje zgłoszenia kandydatów na Sołtysów oraz kandydatów do Rad Sołeckich. Zgłoszenie należy składać w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w godzinach 7.00-14.00. Przypominamy iż zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory sołtysów i Rad Sołeckich w sołectwach gminy Żyraków odbędą się w dniu 17 lutego 2018 w godzinach od 8.00 do 16.00.

 Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do udziału w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego roku Orkiestra zagra pod hasłem "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”, by zebrać środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Spotkamy się w najbliższą niedzielę 13.01.2019 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie o godz. 16.00. W programie występy artystyczne, liczne licytacje, smakołyki i atrakcje dla najmłodszych.

Informujemy, że prowadzone są zapisy dzieci do nowo utworzonego żłobka samorządowego w Zawierzbiu (gmina Żyraków). Żłobek przyjmie dzieci bez względu na miejsce ich zamieszkania – aż do wyczerpania limitu miejsc.

Termin otwarcia: 1 lutego b.r.

Opieka w żłobku trwa do 10 godzin dziennie, a jej maksymalny miesięczny koszt nie przekroczy 423 zł (225 zł opłata stała i 9 zł dziennie za śniadanie, 2. śniadanie, obiad i podwieczorek). Wypełnione wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka należy składać w Zespole Obsługi Finansowo – Administracyjnej w Żyrakowie (tel. 146822636) albo w Urzędzie Gminy (formularz wniosku można pobrać ze strony Urzędu Gminy Żyraków lub uzyskać w Zespole).

W dniu 08-01-2019 odbyło się pierwsze szkolenie z obsługi komputera w ramach projektu „Podkarpacki e –Senior”. W ciągu niespełna 4 miesięcy na cotygodniowych spotkaniach seniorzy będą mogli się zapoznać z obsługą urządzeń typu laptop, tablet i smartfon oraz poznać zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. W gminie Żyraków grupa uczestników szkoleń liczy 10 osób. Szkolenia dla seniorów są całkowici bezpłatne, odbywają się w Sali Teatralnej Zespołu Szkół w Żyrakowie w każdy wtorek. 

Wójt Gminy Żyraków

przypomina:


Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT

Wójt Gminy Żyraków informuje,

że stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w I półroczu 2019 roku na terenie Gminy Żyraków nie ulegną zmianie i będą wynosiły:

W dniach 18-20.01.2018r w Medyce odbył się Międzynarodowy Turniej „VICTOR POLISH YOUTH” w badmintonie. Do turnieju  przystąpiło 91 zawodników z takich krajów jak: Ukraina, Białoruś i Polska. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych (U11, U13, U15). Nie zabrakło oczywiście badmintonistów ze Straszęcina. „Orbitek” reprezentowali: Klaudia Zator oraz Arkadiusz Dydyński w kategorii do lat 15. Nasza dwójka spisała się bardzo dobrze zdobywając dwa medale. 

W grze podwójnej dziewcząt (U15) Klaudia Zator wystąpiła w parze z białorusinką Maryną Yanbayevą. W fazie eliminacyjnej wygrały dwa mecze, kolejno z parami: Karmalys/Pashkevich z Białorusi (21:13;21:15) oraz Knaź/Woźniak z Polski – Medyki (21:8;21:4). Poniosły również jedną porażkę z deblem z Ukrainy Bazulina/Bobyr (13:21;18:21) awansują do półfinału. W meczu o finał spotkały się z inną parą ukraińską Prykhotko/Taranova. Pomimo tego iż nie były faworytkami wygrały po bardzo dobrym meczu w dwóch setach (21:18;21:18) awansując do finału.

W dniu wczorajszym 21 stycznia 2018 roku w Budynku Wielofunkcyjnym w Bobrowej odbyło się Spotkanie Opłatkowe Jednostek OSP z terenu Gminy Żyraków - strażackiej rodziny której członkowie mieli okazję spotkać się przy wspólnym stole, połamać się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie noworoczne życzenia, aby w ten sposób utrwalić łączące ich więzi, podziękować sobie za rok ciężkiej pracy i życzyć wszelkiej pomyślności na kolejny rok.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków, a zarazem Prezes Zarządu OSP powitał przedstawicieli poszczególnych jednostek oraz przybyłych gości i złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Wspólną modlitwę poprowadził Kapelan Powiatowych OSP ks. Józef Jasiurkowski. Głos zabrał również st.bryg.mgr inż. Wojciech Buszek - Komendant Powiatowy Państwowej Straż Pożarnej w Dębicy oraz Pan Władysław Radzik – Prezes Zarządu OSP Powiatu Dębickiego. Na spotkaniu obecni byli również: Radny Powiatu Dębickiego Pan Paweł Jarosz, Radne Gminy Żyraków: Pani Marzena Marzec oraz Pani Zuzanna Janora.  

W pierwszym meczu drużyna Żyrakowa wygrała po emocjonującym meczu z drużyną OSP Góra Motyczna 3:2. Każdy setów pokazał piękną walkę i zaangażowanie obu drużyn na boisku. Efektowna gra w obronie po obu stronach boiska pozwoliła na dużą dawkę emocji dla kibiców zebranych na hali w Żyrakowie. O zwycięstwie zadecydował tie-break który wygrali  gospodarze i umocnili się na drugim miejscu w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo zaciętym i widowiskowym meczu pokonała drużynę  Ciacho 3:2. Każdy z setów pozwolił na dużą dawkę emocji  i piękne widowisko dla kibiców zebranych na hali w Żyrakowie. Walka  o każdą piłkę , długie akcje i bardzo dobra gra blokiem obu drużyn zapowiadała bardzo interesujący mecz. O zwycięstwie w tym meczu zadecydować musiał tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze i to oni triumfowali zwycięstwo w tym meczu zdobywając cenne 2 punkty w tabeli.

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni !! 

Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi. Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji. 

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz  domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestrów wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz! Jeśli twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeśli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.

Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to niema Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. Co masz zrobić ? 

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

W dniu 13.01.2018r. odbyła się VI kolejka Ligi GALPS rozpoczynająca II Fazę zasadniczą tych rozgrywek. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wgrała z drużyną Nagoszyna 3:0. Każdy z setów pokazał że  spotkanie było pod kontrolą gospodarzy. Pewna wygrana dała trzy punkty i awans na drugie miejsce w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną OSP Góra Motyczna 3:0. Lider tabeli pokazał  swoją wyższość  w tym meczu. Dużo ciekawych akcji po obu stronach siatki dało fajne widowisko dla kibiców zebranych na hali w Górze Motycznej. Dziękujemy za piękne widowisko w VI kolejce Ligi GALPS.

Żyraków    -  Nagoszyn  3:0  (25:21,26:24,25:15)

Żyraków : Krystian Mróz(k), Sebastian Książek, Daniel Moskal, Piotr Moskal, Robert Moskal, Damian Dul, Dominik Patla, Jacek Włodarski, Zbigniew Sroka.

Nagoszyn: Mateusz Kantor(k) , Paweł Łączak, Konrad Gąsiorek, Sebastian Kocon, Daniel  Wilk, Marcin Osocha.

MVP  :  Dominik Patla

Miło jest nam poinformować o rekordowej zbiórce podczas 26 Finału WOŚP w Gminie Żyraków.

Łączna kwota: 13 238,45 zł oraz 77 Koron Norweskich, 1 Hrywna i 30 Kopiejek Ukraińskich, 6 Eurocentów).

Podsumowanie zbiórki pieniędzy podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Gminie Żyraków który odbył się  14 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie.

 • Rodzice kółko plastyczne CKiP - prace dzieci - 160,00
 • CKiP w Żyrakowie - 140,00
 • Szkoła Podstawowa w Wiewiórce - 330,35
 • Przedszkole w Nagoszynie - 354,60
 • Przedszkole w Straszęcinie - 321,50
 • Szkoła Podstawowa w Zasowie - 404,37
 • Szkoła Podstawowa w Bobrowej - 241,35
 • Szkoła Podstawowa w Mokrem - 153,91
 • Przedszkole w Bobrowej - 300,00
 • Szkoła Podstawowa w Korzeniowie - 900,18
 • Szkoła Podstawowa w Nagoszynie - 504,24

Oj się działo!

W niedzielę 14 stycznia 2018 roku w Gminie Żyraków odbyła się niesamowita impreza „Noworoczny Koncert Wielkich Serc”, zorganizowany w ramach XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Świetna muzyczna zabawa oraz pełny pozytywnej energii noworoczny wieczór wypełnił nie tylko halę sportową w Zespole Szkół w Żyrakowie, ale również Wielkie Serce mieszkańców gminy. Wspólne granie „dwóch Orkiestr” pobiło ubiegłoroczny rekord zbiórki i dzięki gorącym licytacjom udało się zebrać 13238,45 zł! Panie konferansjerki: Anna Czerniak oraz Joanna Podraza nie dały chwili spokoju Komisji (Anita Sikorska, Agata Dziedzic oraz Sylwia Muciek), która czuwała nad prawidłowym przebiegiem licytacji i panowała nad liczeniem wpływających kwot licząc każdą złotówkę. 

Gminny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Żyrakowie informuje, że 19.01.2018 r. jest dniem wolnym od pracy za dzień 06.01.2018 r. Dyżur pełni Opieka Świąteczna ZOZ Dębica. Natomiast Gabinety Rehabilitacji w Żyrakowie i w Straszęcinie w tym dniu będą pracować ze względu na rozpoczęte serie zabiegów.

Kierownik GSPZOZ
(-) mgr Damian Działo

7 stycznia 2018 roku przejdzie do historii tenisa stołowego w gminie Żyraków. Organizatorom otwartego turnieju udało się bowiem zgromadzić w 11 kategoriach wiekowych ok. 170 zawodników z kilku województw płd.-wsch. Polski. Organizatorzy przygotowali po 3 puchary w każdej kategorii, a także za miejsca 4-8 statuetki i dyplomy. W kategorii do 13 lat dyplomy otrzymali także zawodnicy z miejsc 9-15. To m.in. spowodowało tak olbrzymie zainteresowanie turniejem. Wszystko rozpoczęło się o godz. 9.00, kiedy prezes LUKS-u ZSP Zasów p. Zdzisław Rej  w imieniu swoim i kolegi z UKS SP Korzeniów p. Bernarda Steca powitał wszystkich zawodników i gości w hali sportowej ZSP w Żyrakowie. Powitał najpierw gospodarza gminy p. Wójta Marka Rączkę oraz gospodarza szkoły  p. Dyrektor Elżbietę Ulak. Następnie przywitał prezesa Zarządu POZTS p. Grzegorza Kielara i Prezesa Zarządu Wojewódzkiego w Badmintonie p. Andrzeja Rachwała. Następnie ciepło przywitał p. Barbarę Tereszkiewicz-Stach menedżera KTS Tarnobrzeg oraz członków Zarządu Tenisa Stołowego w Rzeszowie p. Henryka Oleksiuka i p. Marka Worka.

Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych, podoficerów i oficerów. Służba przygotowawcza jest rodzajem czynniej służby wojskowej dla ochotników, którzy do tej pory nie pełnili żadnego innego rodzaju czynnej służby wojskowej.

Wymagania dla ochotników służby przygotowawczej:

 1. Niekaralność za przestępstwa umyślne.
 2. Posiadanie obywatelstwa polskiego.
 3. Posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia czynnej służby wojskowej.
 4. Posiadanie odpowiedniego wykształcenia:
 • Co najmniej wyższe – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu oficerów;
 • Co najmniej średnie – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu podoficerów;
 • Co najmniej gimnazjalne – w przypadku kształcenia na potrzeby korpusu szeregowych;

Nr rachunku bankowego:

38 9478 0000 0000 0228 2000 0660

Adres: Gmina Żyraków

39-204 Żyraków 137

Tytułem:  I RATA PROJEKT PARASOLOWY, ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINACH PARTNERSKICH

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku. Kliknij aby otworzyć zarządzenie. 

W sobotę 28.01.2017 r. rozegrana została X kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 dzięki czemu awansowała na fotel lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała po zaciętym spotkaniu z drużyną Cieszęcin 2:3. O zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break w którym lepsi okazali się goście.

Żyraków  – OSP  Żyraków 3:0 (25:9, 25:17, 25:13)

Nagoszyn - Cieszęciny 2:3 (25:20,19:25,25:22,21:25,12:15)

W sobotę 28.01.2017 r. rozegrana została X kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 dzięki czemu awansowała na fotel lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała po zaciętym spotkaniu z drużyną Cieszęcin 2:3. O zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break w którym lepsi okazali się goście.

Żyraków  – OSP  Żyraków 3:0 (25:9, 25:17, 25:13)

Nagoszyn - Cieszęciny 2:3 (25:20,19:25,25:22,21:25,12:15)

NESKA

MYSZKA

EMIL

APACZ

AGA

Chętnych do adopcji prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 146807102 lub 696767597

W dniu 21 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Publicznych w Korzeniowie odbyło się IX Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Dębickiego, które co roku odbywa się w innej gminie. W tym roku organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Nasz Korzeniów”. Licznie przybyli goście dziękowali za zaangażowanie i pomoc pań z Kół Gospodyń Wiejskich w organizacji wielu cennych przedsięwzięć na terenie każdej gminy Powiatu Dębickiego, jednocześnie życząc wielu kolejnych wspólnych działań i inicjatyw.

W sobotę 21.01.2017 r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Nagoszyna 0:3 co pozwoliło gościom awansować  na trzecie miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 i zdobyła cenne 3 punkty w walce o faze play off. 

Ciacho    -    Nagoszyn   0:3 (22:25,18:25,15:25)

Ciacho: Tomasz Sujdak(k), Rafał Kawa, Barbara Kawa, Paweł Rokita, Damian Duś, Dominik Mazur, Jan Moskal, Karolina Działo, Mateusz Marć.

Nagoszyn: Łukasz Ćwik(k), Sebastian Kocon, Tomasz Sak, Marcin Osocha, Daniel Wilk, Mariusz Ligęzka.

MVP : Łukasz Ćwik 

W sobotę 21.01.2017 r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Nagoszyna 0:3 co pozwoliło gościom awansować  na trzecie miejsce w tabeli. W drugim meczu drużyna z Góry Motycznej wygrała z drużyną OSP Żyraków 3:0 i zdobyła cenne 3 punkty w walce o faze play off. 

Ciacho    -    Nagoszyn   0:3 (22:25,18:25,15:25)

Ciacho: Tomasz Sujdak(k), Rafał Kawa, Barbara Kawa, Paweł Rokita, Damian Duś, Dominik Mazur, Jan Moskal, Karolina Działo, Mateusz Marć.

Nagoszyn: Łukasz Ćwik(k), Sebastian Kocon, Tomasz Sak, Marcin Osocha, Daniel Wilk, Mariusz Ligęzka.

MVP : Łukasz Ćwik 

Lokalna Grupa Działania PROWENT działająca na terenie gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Żyraków, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, informuje o możliwości składnia wniosków o udzieleniu wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. 

Lokalna Grupa Działania PROWENT działająca na terenie gmin: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Przecław, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Żyraków, Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Radgoszcz, informuje o możliwości składnia wniosków o udzieleniu wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania i rozwijania działalności gospodarczej. 

Celem konkursu jest wsparcie projektów organizacji pozarządowych, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 lipca 2017 r., a 30 listopada 2018 r. (prowadzone ze stałą, minimum 20-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń lub fundacji) z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów.

Załóż firmę przez telefon!

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088. Załóż firmę przez telefon - Jak to działa? W trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśnia zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmuje dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Po rozmowie, klient otrzyma sms z numerem wniosku, z którym może udać się do dowolnego urzędu gminy. 

Mamy przyjemność przedstawić podsumowanie zbiórki pieniędzy podczas 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Żyraków. W tym roku orkiestra grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zbiórki prowadzone były we wszystkich szkołach i przedszkolach na terenie gminy Żyraków przez cały tydzień poprzedzający wielki finał. Do zbiórki przyłączyły się również: Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie oraz Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. W dniu finału tj. 15 stycznia 2017 r. kwestowali również wolontariusze, którymi byli: Gabriela Chwiej, Paulina Nowak i Angelika Wiktor - uczniowie PG w Żyrakowie. Zbierali oni pieniądze podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie.

Starosta Powiatu Dębickiego serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu dębickiego do udziału w szkoleniu z zakresu nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań, które odbędzie się 3 lutego 2017 r. o godzinie 15.00 na Sali Obrad Rady Powiatu Dębickiego, ul. Parkowa 28, 39-200 Dębica. Szkolenie poprowadzi Pan Artur Gluziński były pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, specjalista w zakresie przyznawania i rozliczania dotacji. Chętnych, prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 31 stycznia 2017 roku pod numerem telefonu: 146803122 lub mailowo: k.rokosz@powiatdebicki.pl . 

Wójt Gminy Żyraków przypomina:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT 

 • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,

Wójt Gminy Żyraków przypomina:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT 

 • w terminie od 1 lutego 2017 r. do 28 lutego 2017 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2017 r.,

Poważne kary finansowe grożą hodowcom drobiu za wypuszczanie kur na świeże powietrze. W czasie walki z ptasią grypą nikt nie powinien wypuszczać ptaków, nawet rolnicy, którzy hodują je na własne potrzeby. O wysokich karach finansowych rozmawiają zaniepokojeni rolnicy na forach internetowych. –Słyszeliście, że za wypuszczenie kur z kurnika 8 tys. zł kary? – napisał jeden z użytkowników profilu „Rozmowy o rolnictwie” na Facebooku. Sprawdziliśmy – i rzeczywiście, kary mogą być nakładane ze względu na trwającą walkę z ptasią grypą, na podstawie Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz rozporządzenia Ministra Rolnictwa z 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.

W dniu 7 stycznia 2017 roku w świetlicy remizy OSP w Wiewiórce na zaproszenie Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie – Marka Rączki oraz Prezesa OSP w Wiewiórce –  Stanisława Kani przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem, jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za kolejny rok bezinteresownej służby ludziom oraz obecność we wszystkich dziedzinach życia społecznego w których jednostki OSP znajdują swoje miejsce i realizują zadania. 

Wojewoda podkarpacki przypomina, iż w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków  na terenie całego kraju obowiązują zakazy i nakazy, które należy bezwzględnie przestrzegać. W szczególności należy zwrócić uwagę na nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami. Na terenie województwa wystąpiły już dwa ogniska wirusa grypy ptaków, dlatego skuteczna realizacja ww. zadań ma na celu przeciwdziałanie szerzenia się wirusa na terytorium RP, w tym również na terenie województwa podkarpackiego. Nieprzekazywanie informacji o obowiązujących przepisach oraz ich nierozpowszechnianie wśród hodowców drobiu skutkuje nieprzestrzeganiem przez nich nakazów i zakazów, co w przypadku wystąpienia wirusa grypy ptaków może być przyczyną nakładania kar pieniężnych oraz w konsekwencji niewypłaceniem im odszkodowań w przypadku wystąpienia zakażeń w ich gospodarstwie.

Wojewoda podkarpacki przypomina, iż w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków  na terenie całego kraju obowiązują zakazy i nakazy, które należy bezwzględnie przestrzegać. W szczególności należy zwrócić uwagę na nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami. Na terenie województwa wystąpiły już dwa ogniska wirusa grypy ptaków, dlatego skuteczna realizacja ww. zadań ma na celu przeciwdziałanie szerzenia się wirusa na terytorium RP, w tym również na terenie województwa podkarpackiego. Nieprzekazywanie informacji o obowiązujących przepisach oraz ich nierozpowszechnianie wśród hodowców drobiu skutkuje nieprzestrzeganiem przez nich nakazów i zakazów, co w przypadku wystąpienia wirusa grypy ptaków może być przyczyną nakładania kar pieniężnych oraz w konsekwencji niewypłaceniem im odszkodowań w przypadku wystąpienia zakażeń w ich gospodarstwie.

Kolejna kolejka Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej została rozstrzygnięta w sobotę 07.01.2017 r. W pierwszym meczu drużyna Ciacho wygrała z drużyną Cieszęcin 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Żyrakowa 0:3.

Kolejna kolejka Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej została rozstrzygnięta w sobotę 07.01.2017 r. W pierwszym meczu drużyna Ciacho wygrała z drużyną Cieszęcin 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Żyrakowa 0:3.

W sobotę 30.01.2016r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyna Cieszęcin 1:3. Pierwszy set to przewaga gości w wielu elementach gry ,efektowne ataki i mocna zagrywka pozwoliły wygrać seta. W drugim secie drużyna z Żyrakowa poprawiła grę w przyjęciu i dzięki efektownej grze blokiem  wygrała drugą partie. Trzeci i czwarty set to już dominacja drużyny z Cieszęcin , która wygrała obie te partie i całe spotkanie 3:1 umacniając się na fotelu lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna wygrała z drużyna z Woli Wielkiej 3:1. Pierwszy set to walka obu drużyn o każdy punkt, ciekawe akcje jednak końcówka seta należała do gospodarzy i to oni prowadzili w tym spotkaniu. Drugi set to bardzo dobra gra gości, piękne obrony i duża przewaga w ataku pozwoliły na wygranie drugiej partii. Trzeci i czwarty set to walka o każdy punkt , dużo efektownych  ataków ,ciekawych akcji pozwoliły oglądać fajne widowisko zakończone wygraną gospodarzy. Dziękuje wszystkim drużynom za piękne widowisko  w IX kolejce Ligi GALPS.

Wójt Gminy Żyraków 

przypomina: 

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r., 

W sobotę 23.01.2016r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Woli Wielkiej wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu 3:2  z drużyną  Cieszęcin. Pierwszy set łatwo wygrany przez gospodarzy nieco zaskoczył drużynę gości dzięki bardzo dobremu przyjęciu i grze blokiem to Wola Wielka prowadziła po 1 secie. Drugi set to również zacięta walka o każdy punkt , jednak drużyna z Cieszęcin swoim doświadczeniem wygrała go w końcówce i już było wiadomo że będzie to zacięte spotkanie. Trzeci set obfitował w efektowne obrony i  długie akcje wygrany przez gospodarzy pozwolił myśleć zwycięstwie w tym spotkaniu. Czwarty set był jednak pod dyktando drużyny z Cieszęcin.

Czytaj więcej o VIII kolejce GALPS ...

W sobotę 23.01.2016r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Woli Wielkiej wygrała po bardzo emocjonującym spotkaniu 3:2  z drużyną  Cieszęcin. Pierwszy set łatwo wygrany przez gospodarzy nieco zaskoczył drużynę gości dzięki bardzo dobremu przyjęciu i grze blokiem to Wola Wielka prowadziła po 1 secie. Drugi set to również zacięta walka o każdy punkt , jednak drużyna z Cieszęcin swoim doświadczeniem wygrała go w końcówce i już było wiadomo że będzie to zacięte spotkanie. Trzeci set obfitował w efektowne obrony i  długie akcje wygrany przez gospodarzy pozwolił myśleć zwycięstwie w tym spotkaniu. Czwarty set był jednak pod dyktando drużyny z Cieszęcin.

      

Pieski są w miejscu czasowego pobytu: Bobrowa 215. Tel. 696767597.

W dniu 16 stycznia 2016 roku w świetlicy remizy OSP w Wiewiórce na zaproszenie Wójta Gminy Żyraków - Marka Rączki, Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Żyrakowie – Adama Strojka oraz Prezesa OSP w Wiewiórce – Stanisława Kani przybyli przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków oraz licznie zaproszeni goście. Uroczystość była okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych, tradycyjnego przełamania się opłatkiem jak również wspólnego śpiewania kolęd. Podczas uroczystości Wójt Gminy Żyraków złożył podziękowania wszystkim strażakom za codzienną ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu obowiązków, za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego.

Drużyna Żyraków

Żyraków: Krystian Mróz(k), Sebastian Książek, Dominik Patla, Mateusz Marć, Daniel Moskal, Robert Moskal, Piotr Moskal, Anna Ząbek, Bernadetta Skóra.

 

W sobotę 16.01.2016r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Woli Wielkiej 3:0. Pierwszy set pewnie wygrany przez gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie. W drugim secie goście nieco poprawili grę w obronie i do samego końca walczyli o wyrównanie wyniku jednak doświadczenie drużyny z Żyrakowa pozwoliło na wygranie tego seta. Trzeci set to już dominacja gospodarzy, kilka efektownych ataków i dobra gra blokiem dały cenne trzy punkty w tym meczu. 

W sobotę 16.01.2016r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną Woli Wielkiej 3:0. Pierwszy set pewnie wygrany przez gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i grze w obronie. W drugim secie goście nieco poprawili grę w obronie i do samego końca walczyli o wyrównanie wyniku jednak doświadczenie drużyny z Żyrakowa pozwoliło na wygranie tego seta. Trzeci set to już dominacja gospodarzy, kilka efektownych ataków i dobra gra blokiem dały cenne trzy punkty w tym meczu. 

Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Rzeszowie zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym dla rolników i producentów artykułów rolno – spożywczych z terenu województwa podkarpackiego zainteresowanych uczestnictwem w działaniach realizowanych przez ARR oraz innych instytucji okołorolniczych. Spotkanie odbędzie się 20 stycznia 2016 r. o godz.11.00 w Sali Narad  Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 615A.

Podsumowanie finansowe 24 Finału WOŚP w Gminie Żyraków: 

 • ZSP w Bobrowej 109,88 zł
 • ZSP w Górze Motycznej 166,84 zł
 • ZSP w Korzeniowie 444,15 zł
 • PSP w Mokrem 241,51 zł
 • ZSP w Nagoszynie 205,50 zł
 • ZSP w Straszęcinie 395,00 zł ., 10 centów
 • ZSP w Wiewiórce 84,20 zł
 • PSP w Woli Wielkiej 156,31 zł
 • ZSP w Zasowie 287,00 zł
 • ZSP w Żyrakowie 160,00 zł
 • PP w Bobrowej 160,67 zł
 • PP w Nagoszynie 70,00 zł
 • PP w Straszęcinie 252,50 zł
 • Pracownicy Urzędu Gminy w Żyrakowie 400,00 zł
 • Pracownicy GBP w Żyrakowie 80,00 zł
 • Pracownicy CKiP w Żyrakowie 110,00 zł
 • OSP w Żyrakowie 220,00 zł
 • Osoba prywatna 200,00 zł

W sobotę odbyła się VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:1. Pierwsze dwa pewnie wygrane sety przez gospodarzy  pozwalały myśleć o łatwej wygranej w tym meczu jednak goście po poprawieniu przyjęcia i lepszej zagrywce urwali seta drużynie z Cieszęcin . Czwarty set był bardzo zacięty i dopiero w samej końcówce gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść utrzymując tym samym pozycje lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z drużyną z Żyrakowa 2:3. Pierwszy set padł łupem gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i walce o każdą piłkę.

W sobotę odbyła się VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:1. Pierwsze dwa pewnie wygrane sety przez gospodarzy  pozwalały myśleć o łatwej wygranej w tym meczu jednak goście po poprawieniu przyjęcia i lepszej zagrywce urwali seta drużynie z Cieszęcin . Czwarty set był bardzo zacięty i dopiero w samej końcówce gospodarze przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść utrzymując tym samym pozycje lidera GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo emocjonującym spotkaniu przegrała z drużyną z Żyrakowa 2:3. Pierwszy set padł łupem gospodarzy dzięki dobrej zagrywce i walce o każdą piłkę.

DLA KOGO POMOC PRAWNA?

Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (na etapie przedsądowym) otrzymają:

 • osoby, które nie ukończyły 26. roku życia,
 • osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej,
 • osoby, które ukończyły 65. lat,
 • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
 • kombatanci,
 • weterani,
 • kobiety w ciąży,
 • zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku, na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty darmowa pomoc prawna. W Gminie Żyraków porady prawne udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-­12, w lokalu biurowym Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej.

Ustawa zakłada, że darmową pomoc prawną (po przedstawieniu odpowiednich dokumentów), otrzymają następujące osoby:

 1. młodzież do 26. roku życia (wymagane dokumenty: dowód osobisty lub dowód stwierdzający tożsamość)
 2. osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny (wymagane dokumenty: ważna Karta Dużej Rodziny)
 3. seniorzy po ukończeniu 65 lat (wymagane dokumenty: dowód osobisty lub dowód stwierdzający tożsamość),
 4. osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej (wymagane dokumenty oryginał albo odpis decyzji o przyznaniu świadczenia o pomocy społecznej lub zaświadczenia o udzieleniu świadczenia)
 5. kombatanci, weterani (wymagane dokumenty: zaświadczenie lub legitymacja kombatanta, ważna legitymacja weterana lub weterana poszkodowanego)
 6. zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną – (oświadczenie).

Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym projekcie  Dzieciństwo bez próchnicy. Projekt skierowany jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, publicznych i niepublicznych punktów przedszkolnych oraz zespołów wychowania przedszkolnego, które prowadzą edukację przedszkolna dzieci. stomatologicznej dla małych dzieci. Dzieciństwo bez próchnicy to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji  Od stycznia ruszyła III runda naboru przedszkoli. Projekt skierowany jest do dzieci, rodziców, nauczycieli. Serdecznie zapraszamy przedszkola/oddziały przedszkolne do udziału w projekcie. Udział w nim jest bezpłatny.

Pieski zostałe wyłapane w miejscowości Zawierzbie. Z powodu braku informacji o właścicielu pieski zostały przekazane do azylu w Bobrowej. Właściciel piesków lub chętny  na adopcję proszony jest o kontakt na nr tel. 696767597 lub do Urzędu Gminy w Żyrakowie na nr tel. 14 6807102 lub 146831221

OSTATNIA SZANSA NA UZYSKANIE DOTACJI NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – WEŹ 40 TYS. NA START !

Firma Work & Training Service ogłasza, iż w dniach od 4 do 10 lutego 2015 r. odbędzie się nabór projektów na bezzwrotne dotacja na założenie własnej firmy. W ramach projektu „POŚREDNIK ZAMIAST POŚREDNIAKA – ŚWIADOMY WYBÓR” łączna kwota przeznaczona na wsparcie finansowane zakładanych firm wynosi ponad 1 060 500 złotych.

Ludzie są największym kapitałem naszej firmy! Często słyszymy taką deklarację ze strony kadry zarządzającej zarówno dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Czy tak jest w rzeczywistości? I co to właściwie miałoby znaczyć?Często jest to frazes, który oznacza tyle, że bez ludzi firma nie mogłaby funkcjonować i rozwijać się. Sformułowanie takie pojawia się na etapie rekrutacji i ma przyciągać najlepszych kandydatów. Tymczasem zrekrutowanie utalentowanych pracowników to tylko pierwszy krok, kto wie, czy nie najłatwiejszy. Zatrzymanie talentów w firmie może okazać się znacznie trudniejsze. 

 Tabela po XI kolejcie GALPS:

      

  

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”

10 grudnia 2014 r. w Dniu Patrona odbył się w PSP im. Adama Mickiewicza w Mokrem III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej„ Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”. Dyrektor Szkoły Pani Bożena Madej serdecznie przywitała wszystkich gości, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość; jurorów konkursu: Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie Panią Grażynę  Pastułę , Panią Stefanię Szubę – nauczycielkę języka polskiego, Sołtysa wsi Mokre Panią Agnieszkę Czapigę, Radę Rodziców w PSP w Mokrem, nauczycieli i uczniów z terenu gminy Żyraków.

Witam z powodu braków kadrowych drużyny ze Straszęcina , zamienie ulegają poszczególne mecze tj . Straszęcin - Cieszęciny godz 15:00 zostaje przełożony na dzień 31.01.2015 natomiast w tą sobotę tj. 17.01.2015 odbędzie się mecz Żyraków - Cieszęciny godz 15:00

Zapraszamy na hale w Żyrakowie.

 Tabela po X kolejcie GALPS:

 Tabela po X kolejcie GALPS:

      

  

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację WOŚP. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. 23. Finał przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Równocześnie w całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze. 11 stycznia 2015 r. orkiestra zagrała również w Gminie Żyraków. Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej było głównym organizatorem gminnego finału, podczas którego podsumowana została zbiórka pieniędzy z terenu naszej gminy. Prowadzona była licytacja przedmiotów, przekazanych przez instytucje, m.in. WTZ w Bobrowej Woli i osoby prywatne, zaś na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, zespół taneczny RUBIKI i zespół muzyczny z CKiP oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu druhów OSP z Żyrakowa. W orkiestrę włączyły się również Panie ze Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie oraz Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej, które oferowały przygotowane przez siebie słodkości za dobrowolne datki.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. nowymi obowiązkami nałożonymi na płatników podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie elektronicznego przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne, prezentujemy list ministerstwa finansów w tej sprawie.

INFORMACJA

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. gabinet Twojego lekarza rodzinnego będzie zamknięty, można skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie każdy pacjent może liczyć na niezbędną pomoc.

Ponadto:

 1. Niezbędną pomoc medyczną świadczą inne POZ, które podpisały umowy, szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (całodobowo). 
 2. Każdy ubezpieczony może wybrać lekarza, pielęgniarkę i położną POZ. Nie obowiązuje rejonizacja. Ubezpieczony ma prawo do bezpłatnej zmiany trzy razy w roku.
 3. Informacje dotyczące dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej można uzyskać całodobowo (do odwołania) pod numerem infolinii 800 804  009 funkcjonującym w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Rzeszowie. 
 4. W Biurze Rzecznika Praw Pacjenta działa bezpłatna infolinia: 800 190 590 (czynna od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 21.00). 
 5. W ww. punktach informacyjnych można także zgłaszać trudności w dostępie do kart pacjenta znajdujących się w dotychczasowych POZ.

Wyniki z ósmej kolejki:

Góra Motyczna   -    Żyraków   0-3  (16:25, 15:25, 20:25)

Cieszęciny   -   Nagoszyn  3-2  ( 22:25, 25:16, 21:25,25:16,15:13)

 

 Tabela po XIII kolejcie:

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

Gminny Żłobek w Żyrakowie: tel. 146876317, zlobek@zyrakow.pl, www.zlobekzyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217