Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

GALPS w Gminie Żyraków po raz trzeci.

W sobotę 25.10.2014 r. została rozegrana I kolejka Ligi GALPS w hali Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie. W pierwszym meczu inauguracyjnym drużyna z Żyrakowa wygrała z drużyną z Góry Motycznej 3:0. Wszystkie trzy sety były pod kontrolą gospodarzy co pozwoliło na grę wszystkich zawodników z drużyny. W drugim meczu emocji nie brakowało , drużyna Nagoszyna podejmowała ekipę z Cieszęcin. Od samego początku było widać zaangażowanie obu drużyn których celem było wygrać za 3 punkty w tym meczu. Siatkarze c Cieszęcin po wygraniu 2 setów poczuli ze wygrana jest na wyciągnięcie ręki jednak wola walki do końca drużyny z Nagoszyna pozwoliła wygrać seta. W czwartym secie większy spokój zachowali zawodnicy z Cieszęcin i to oni wygrali cały mecz 3:1. Gminna Amatorska Liga Piłki Siatkowej jest inicjatywą zarówno Wójta Gminy Żyraków jak i mieszkańców - sportowców z Gminy Żyraków. Cykliczne rozrywki rozpoczęły się w Gminie Żyraków już po raz trzeci. W minioną sobotę pierwsze mecze ligi GALPS w sezonie 2014-2015 wizytował Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka który ufundował nagrody dla zwycięzców rozgrywek w obecnym sezonie.

Tabela po I kolejcie:

Fotorelacja: