Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Nabór wniosków w konkursie grantowym - informacja prasowa

Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, wspólnie z pozostałymi operatorami, ogłosiło nabór wniosków w konkursie grantowym finansowanym ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu – „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne”, w którym młode organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i grupy samopomocowe z województwa podkarpackiego, mają szansę na pozyskanie do 5 tys. zł na realizację inicjatyw wpisujących się w sferę działalności pożytku publicznego. Pula środków, która zostanie przekazana na inicjatywy lokalne w 2015 roku wynosi ponad 500 tys. zł.

Realizacja inicjatyw, którymi mogą być np. inicjatywy o charakterze sportowym, na rzecz promocji zdrowia, kultywowania tradycji, rozwoju wolontariatu czy też wsparcia osób niepełnosprawnych, nie mogą być krótsze niż 60 dni, a dłuższe niż 180 dni i mogą być realizowane od 1 kwietnia do 15 grudnia 2015 r. Aby otrzymać dotację na ich realizację, należy złożyć wniosek w wersji elektronicznej do dnia 28 lutego 2015 roku do godziny 15:00.

O pozyskanie dotacji mogą ubiegać się młode organizacje pozarządowe działające nie dłużej niż 18 miesięcy i których budżet za ostatnie 12 miesięcy nie przekracza 25 tys. zł, grupy nieformalne oraz grupy samopomocowe składające się z minimum trzech osób, które podejmą wspólny wysiłek, aby ich społeczność się rozwijała, aktywizowała i wzmacniała. To już II edycja tego programu – w minionym roku, dofinansowanie otrzymało 114 inicjatyw z terenu województwa podkarpackiego – część z nich realizowane były na terenie powiatu dębickiego.

Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej pod adresem: www.podkarpackie-inicjatywy-lokalne.pl oraz osobiście w Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu, lub telefonicznie pod numerem (14) 681 90 30. Dla zainteresowanych, w dniu 12 lutego 2015 roku (czwartek) – o godzinie 16:00 – w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy, ul. Parkowa 28, odbędzie się spotkanie informacyjne – udział w nim jest bezpłatny – osoby zainteresowane, powinny dokonać rezerwacji telefonicznej miejsc pod w/w numerem telefonu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Dębicy