Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Spotkanie integracyjno-tematyczne

W piękne sobotnie południe  28.01.2017 r. miało miejsce w PSP w Mokrem spotkanie integracyjno-tematyczne Stowarzyszenia „Łączymy pokolenia. Mokre wczoraj i Dziś” z Tarnowskim Związkiem Sybiraków. Wśród gości obecni byli: prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Tarnowie p. Jan Kita,, z-ca prezesa p. Irena Kasperek,, kapelan – ks. dr Jacek Soprych z Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Maksymiliana w Tarnowie, historyk, pasjonat prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Tarnów  - Ryszard Żądło oraz Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka., Radna i Sołtys Mokrego – Agnieszka Czapiga oraz Dyrektor Szkoły Bożena Madej. W miłej serdecznej atmosferze, wspominano historię Mokrego związaną z wywózką partyzantów AK na Sybir w 1944. Pani Janina opowiadała swoją historię, gdy jako 10-letnie dziecko została wywieziona na Sybir wraz z rodzicami. Jej opowieść skłoniła wszystkich do głębokiej refleksji.

Każda wojna ma swój koniec. W końcu ludzie zauważają, jak bardzo ich wojna niszczy i męczy, wypacza psychikę. Jak do niczego nie prowadzi ciągłe zabijanie. Dżyngis Chan powiedział „Wojna jeszcze nigdy nikomu  nie przyniosła nic dobrego”. Chociaż z drugiej strony wojny były od zawsze motorem napędowym postępu technicznego. Nie może to jednak tłumaczyć wszystkich okrucieństw, które trafiają się niewinnym, zwykłym ludziom. Martyrologia zesłańców syberyjskich jest wciąż mało znana wśród młodego pokolenia. Nasze wspólne działania - ku Pamięci o zesłańcach Sybiru- i rozpowszechnianie wiedzy o Martyrologii Polaków na Wschodzie jest zadaniem każdego z nas.

Dlatego też wspólnie zaplanowano kolejne spotkanie tym razem z udziałem młodzieży i mieszkańców Mokrego z  niezwykłą Sybiraczką -panią Stanisławą Wiatr - Partyką  na dzień 25.02.2017 r.