Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Odwołany dyżur w dniu 23 października

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniach 23 października 2017 r. jest odwołany  z powody wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie - 2017

W dniu 9 marca 2017 roku w odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 50 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem OTWP w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

• I – grupa –uczniowie szkół podstawowych,
  • II grupa –  uczniowie szkół gimnazjalnych,
  • III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu Turnieju zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych  które odbędą się w dniu 6 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy.

I grupa wiekowa

1. Dominik Foryś – ZSP w Straszęcinie
  2. Norbert Gąsiorek – ZSP w Korzeniowie
  3. Kinga Rachwał – ZSP w Żyrakowie

II grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk - ZSP w Straszęcinie
  2. Natalia Wrona – ZSP w Żyrakowie
  3. Wiktoria Typer – ZSP w Zasowie

III grupa wiekowa

1. Dominik Wrona – II LO w Dębicy
  2. Michał Persak – II LO w Dębicy
  3. Paweł Czaja – II LO w Dębicy

Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.