Komisja Konkursowa

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie dotyczące powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert składanych przez organizacje pozarządowe. Kliknij aby otworzyć zarządzenie...

Pomoc ARiMR

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA POMAGA PRODUCENTOM ROLNYM PROWADZĄCYM W 2016 r. GOSPODARSTWO, W KTÓRYM JEST UTRZYMYWANY DRÓB
ULOTKA INFORMACYJNA

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie - 2017

W dniu 9 marca 2017 roku w odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 50 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem OTWP w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

• I – grupa –uczniowie szkół podstawowych,
  • II grupa –  uczniowie szkół gimnazjalnych,
  • III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu Turnieju zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych  które odbędą się w dniu 6 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy.

I grupa wiekowa

1. Dominik Foryś – ZSP w Straszęcinie
  2. Norbert Gąsiorek – ZSP w Korzeniowie
  3. Kinga Rachwał – ZSP w Żyrakowie

II grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk - ZSP w Straszęcinie
  2. Natalia Wrona – ZSP w Żyrakowie
  3. Wiktoria Typer – ZSP w Zasowie

III grupa wiekowa

1. Dominik Wrona – II LO w Dębicy
  2. Michał Persak – II LO w Dębicy
  3. Paweł Czaja – II LO w Dębicy

Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl