Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żyrakowie - 2017

W dniu 9 marca 2017 roku w odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP), w których wzięło udział 50 uczniów z terenu gminy Żyraków. Zgodnie z regulaminem OTWP w Turnieju mogli rywalizować zawodnicy w 3 grupach wiekowych:

• I – grupa –uczniowie szkół podstawowych,
  • II grupa –  uczniowie szkół gimnazjalnych,
  • III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorami OTWP byli: Urząd Gminy w Żyrakowie, Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Żyrakowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Dostarcza wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Na podstawie regulaminu Turnieju zdobywcy I i II miejsca z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych  które odbędą się w dniu 6 kwietnia br. w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Dębicy.

I grupa wiekowa

1. Dominik Foryś – ZSP w Straszęcinie
  2. Norbert Gąsiorek – ZSP w Korzeniowie
  3. Kinga Rachwał – ZSP w Żyrakowie

II grupa wiekowa

1. Wojciech Świerk - ZSP w Straszęcinie
  2. Natalia Wrona – ZSP w Żyrakowie
  3. Wiktoria Typer – ZSP w Zasowie

III grupa wiekowa

1. Dominik Wrona – II LO w Dębicy
  2. Michał Persak – II LO w Dębicy
  3. Paweł Czaja – II LO w Dębicy

Wszystkim uczestnikom teleturnieju serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl