Komisja Konkursowa

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie dotyczące powołania komisji konkursowej w celu opiniowania ofert składanych przez organizacje pozarządowe. Kliknij aby otworzyć zarządzenie...

Pomoc ARiMR

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA POMAGA PRODUCENTOM ROLNYM PROWADZĄCYM W 2016 r. GOSPODARSTWO, W KTÓRYM JEST UTRZYMYWANY DRÓB
ULOTKA INFORMACYJNA

Zaproszenie na otwarte spotkanie z interesariuszami

Wójt Gminy Żyraków, działając na podstawie art. 6 ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r.  ( Dz.U.  z  2015 r.  poz. 1777 ), zawiadamia o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Żyraków.

Kluczowym elementem prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Żyraków jest wyznaczenie na terenie Gminy obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji, czyli miejsc o szczególnej koncentracji problemów społecznych oraz gospodarczych lub środowiskowych lub przestrzenno-funkcjonalnych lub technicznych. Na potrzeby konsultacji społecznych opracowana została wstępna diagnoza przestrzenna, obrazująca nagromadzenie negatywnych zjawisk na obszarze gminy, która stanowić będzie materiał służący jako inspiracja do dyskusji mieszkańcom i interesariuszom procesu rewitalizacji.

Spotkanie otwarte z interesariuszami rewitalizacji, na którym zostaną omówione wyznaczone obszary zdegradowane i obszar rewitalizacji na terenie Gminy Żyraków, a także będzie możliwość wyrażenia uwag, opinii i propozycji oraz składanie ich do protokołu odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. o godz. 17.00 w Zespole Szkół Publicznych w Straszęcinie.

Zapraszamy przedstawicieli Rady Gminy, Rad Sołeckich, organizacje pozarządowe, instytucje i podmioty gospodarcze, przedstawicieli oświaty, a także wszystkich zainteresowanych mieszkańców i interesariuszy z obszaru Gminy Żyraków do udziału w konsultacjach.

Serdecznie Zapraszamy !

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl