Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Odwołany dyżur w dniu 23 października

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniach 23 października 2017 r. jest odwołany  z powody wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

Gminne obchody Dnia Kobiet w Zasowie

Na zaproszenie Stowarzyszenia „Zasowianki” w sobotę 11 marca 2017 roku do Zespołu Szkół Publicznych w Zasowie przybyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żyraków oraz zaproszeni goście, którzy wspólnie świętowali Dzień Kobiet. Wszystkich przybyłych powitała Pani Bożena Osocha – Dyrektor ZSP w Zasowie oraz Pani Renata Przydzielska – Prezes Stowarzyszenia „Zasowianki”. Spotkanie swoją obecnością uświetnili Pan Wiesław Lada - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pani Danuta Klabacha - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Dębickiego, Pan Paweł Jarosz - Radny Powiatu Dębickiego, Pani Maria Bodzioch - Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie, Pani Marta Erazmus – Sekretarz Gminy oraz Pan Zbigniew Waśko – Radny Gminy Żyraków. Na uroczystość zaproszono również seniorki Stowarzyszenia „Zasowianki” Panią Marię Krzystyniak – wieloletnią Przewodniczącą Koła oraz Janinę Wałęga, a także zaprzyjaźnione Stowarzyszenie "CASTOR" z Bobrownik Małych.

Nie zabrakło życzeń zdrowia, szczęścia i radości na każdy dzień roku, nie tylko od święta oraz podziękowań za pracę na rzecz gminy, za wszelką pomoc we wspólnej organizacji gminnych spotkań i uroczystości zaadresowanych do wszystkich zgromadzonych Pań. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania zgromadzonym części artystycznej w wykonaniu uczniów z klas 0-III Zespołu Szkół Publicznych w Zasowie pod kierunkiem nauczycieli Pani Marzeny Falarz, Pani Zofii Wałęga, Pani Anny Król, Pani Marii Bartoszek i Pan Krzysztofa Rogowskiego.