Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

Wiosna widziana Twoimi oczami

21 marca 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca II edycję  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna widziana Twoimi oczami” pod patronatem Kuratora  Oświaty w Rzeszowie i  Wójta Gminy Żyraków. Celem, organizowanego od ubiegłego roku konkursu,  jest promowanie młodzieży uzdolnionej plastycznie.

Na konkurs wpłynęło 903.  Z przedszkoli zgłoszono 198 prac, ze szkół podstawowych - 614, z gimnazjów - 85prac. Oprócz tego wpłynęło 5 prac z Ośrodka rehabilitacyjno – wychowawczego w Przemyślu  i 1 praca ze specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, również w Przemyślu. Na szczególną uwagę zasługiwał wysoki poziom artystyczny prac. Wiosna widziana oczami młodych artystów jawiła się w wielu odsłonach i zadziwiała różnorodnością tematyki.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: pan  Marek Rączka – wójt gminy Żyraków, pani Elżbieta Ulak – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie ,  pani Grażyna Pastuła – dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie oraz pomysłodawczyni konkursu – pani Barbara Różańska. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej, którzy wręcz „zaklinali” wiosnę, żeby ta zagościła u nas na dobre. Ponadto zgromadzeni  licznie goście mogli obejrzeć występujące gościnnie tancerki  - Oliwię Szelę i Nadię Śliwę ze szkoły tańca „Soul Dance” w Dębicy.

Miła atmosfera towarzyszyła okolicznemu spotkaniu, połączona z możliwością obejrzenia swoistej galerii prac młodych malarzy, którzy swoimi  dziełami przekonali, iż „ Sztuka jest wieczną wiosną; Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją”

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl