Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Odwołany dyżur w dniu 23 października

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniach 23 października 2017 r. jest odwołany  z powody wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

Wiosna widziana Twoimi oczami

21 marca 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca II edycję  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna widziana Twoimi oczami” pod patronatem Kuratora  Oświaty w Rzeszowie i  Wójta Gminy Żyraków. Celem, organizowanego od ubiegłego roku konkursu,  jest promowanie młodzieży uzdolnionej plastycznie.

Na konkurs wpłynęło 903.  Z przedszkoli zgłoszono 198 prac, ze szkół podstawowych - 614, z gimnazjów - 85prac. Oprócz tego wpłynęło 5 prac z Ośrodka rehabilitacyjno – wychowawczego w Przemyślu  i 1 praca ze specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, również w Przemyślu. Na szczególną uwagę zasługiwał wysoki poziom artystyczny prac. Wiosna widziana oczami młodych artystów jawiła się w wielu odsłonach i zadziwiała różnorodnością tematyki.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: pan  Marek Rączka – wójt gminy Żyraków, pani Elżbieta Ulak – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie ,  pani Grażyna Pastuła – dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie oraz pomysłodawczyni konkursu – pani Barbara Różańska. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej, którzy wręcz „zaklinali” wiosnę, żeby ta zagościła u nas na dobre. Ponadto zgromadzeni  licznie goście mogli obejrzeć występujące gościnnie tancerki  - Oliwię Szelę i Nadię Śliwę ze szkoły tańca „Soul Dance” w Dębicy.

Miła atmosfera towarzyszyła okolicznemu spotkaniu, połączona z możliwością obejrzenia swoistej galerii prac młodych malarzy, którzy swoimi  dziełami przekonali, iż „ Sztuka jest wieczną wiosną; Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją”