Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Wiosna widziana Twoimi oczami

21 marca 2017r. w Zespole Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyła się uroczysta gala rozstrzygająca II edycję  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna widziana Twoimi oczami” pod patronatem Kuratora  Oświaty w Rzeszowie i  Wójta Gminy Żyraków. Celem, organizowanego od ubiegłego roku konkursu,  jest promowanie młodzieży uzdolnionej plastycznie.

Na konkurs wpłynęło 903.  Z przedszkoli zgłoszono 198 prac, ze szkół podstawowych - 614, z gimnazjów - 85prac. Oprócz tego wpłynęło 5 prac z Ośrodka rehabilitacyjno – wychowawczego w Przemyślu  i 1 praca ze specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1, również w Przemyślu. Na szczególną uwagę zasługiwał wysoki poziom artystyczny prac. Wiosna widziana oczami młodych artystów jawiła się w wielu odsłonach i zadziwiała różnorodnością tematyki.

Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonali: pan  Marek Rączka – wójt gminy Żyraków, pani Elżbieta Ulak – dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie ,  pani Grażyna Pastuła – dyrektor  Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie oraz pomysłodawczyni konkursu – pani Barbara Różańska. Uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej, którzy wręcz „zaklinali” wiosnę, żeby ta zagościła u nas na dobre. Ponadto zgromadzeni  licznie goście mogli obejrzeć występujące gościnnie tancerki  - Oliwię Szelę i Nadię Śliwę ze szkoły tańca „Soul Dance” w Dębicy.

Miła atmosfera towarzyszyła okolicznemu spotkaniu, połączona z możliwością obejrzenia swoistej galerii prac młodych malarzy, którzy swoimi  dziełami przekonali, iż „ Sztuka jest wieczną wiosną; Sztuka jest ciepłym wiatrem, od którego śniegi topnieją”