Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Bezpłatne kursy językowe

Na terenie województwa trwa rekrutacja do udziału w kursach, które dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - aktualnie tworzone są grupy do kursów z języka angielskiego i niemieckiego w których udział dla mieszkańców województwa podkarpackiego jest całkowicie bezpłatny. W kursach mogą uczestniczyć osoby pracujące i bezrobotne, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nauką danego języka po spełnieniu danych warunków, tj.:

Kurs I - organizowany przez Szkołę Języków Obcych AWALON - język angielski na poziomie A1 lub A2, język niemiecki na poziomie A1 - osoby muszą spełnić następujące wymogi:

• minimum podstawowe wykształcenie oraz
  • wykształcenie co najwyżej średnie (dotyczy osób w wieku 25 lat - 49 lat) i/lub
  • wykształcenie dowolne (dotyczy osób w wieku 50 lat i więcej)

Kurs II - organizowany przez firmę „Informeg Konrad Skawiński” (w większości przeznaczony dla osób bezrobotnych - osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do kursu) - język angielski na poziomie do „A2” - osoby muszą spełnić następujące wymogi:

• posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie,
  • nie uczestniczyły dotychczas we wsparciu LLL (Long Live Learning) w ramach kursów językowych.

Każdy kurs składa się z 120-180 godzin dydaktycznych w zależności od poziomu, a zajęcia odbywać się będą w godzinach i dniach zgodnie z potrzebami i możliwościami uczestników (szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z uczestnikami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym). Grupy składać się będą z ilości od 8 do 12 osób, a zajęcia odbywać się będą w najbliżej położonym miejscu zamieszkania uczestników - w przypadku zebrania odpowiedniej ilości osób w danej miejscowości, kurs będzie mógł się odbywać właśnie w niej. Każdy uczestnik będzie miał możliwość potwierdzenia uzyskanych kwalifikacji poprzez uzyskanie międzynarodowego certyfikatu na poziomie końcowym kursu.

Aktualnie rekrutacja do I etapu trwa do końca marca 2017 roku. Ilość miejsc ograniczona. Przewidziany start zajęć - kwiecień  2017 roku.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać zgodnie z instrukcjami i regulaminem w danych kursach, które odnaleźć można na następujących stronach internetowych:

Więcej informacji uzyskać można także, dzwoniąc do Biura Informacji Biznesowej działającym przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu - tel. kontaktowy: (14) 681 90 30. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.