Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

Bezpłatne kursy językowe

Na terenie województwa trwa rekrutacja do udziału w kursach, które dofinansowane są z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - aktualnie tworzone są grupy do kursów z języka angielskiego i niemieckiego w których udział dla mieszkańców województwa podkarpackiego jest całkowicie bezpłatny. W kursach mogą uczestniczyć osoby pracujące i bezrobotne, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nauką danego języka po spełnieniu danych warunków, tj.:

Kurs I - organizowany przez Szkołę Języków Obcych AWALON - język angielski na poziomie A1 lub A2, język niemiecki na poziomie A1 - osoby muszą spełnić następujące wymogi:

• minimum podstawowe wykształcenie oraz
  • wykształcenie co najwyżej średnie (dotyczy osób w wieku 25 lat - 49 lat) i/lub
  • wykształcenie dowolne (dotyczy osób w wieku 50 lat i więcej)

Kurs II - organizowany przez firmę „Informeg Konrad Skawiński” (w większości przeznaczony dla osób bezrobotnych - osoby pozostające bez zatrudnienia przez okres co najmniej ostatnich 6 miesięcy przed przystąpieniem do kursu) - język angielski na poziomie do „A2” - osoby muszą spełnić następujące wymogi:

• posiadają wykształcenie nie wyższe niż średnie,
  • nie uczestniczyły dotychczas we wsparciu LLL (Long Live Learning) w ramach kursów językowych.

Każdy kurs składa się z 120-180 godzin dydaktycznych w zależności od poziomu, a zajęcia odbywać się będą w godzinach i dniach zgodnie z potrzebami i możliwościami uczestników (szczegółowy harmonogram zostanie ustalony z uczestnikami na pierwszym spotkaniu organizacyjnym). Grupy składać się będą z ilości od 8 do 12 osób, a zajęcia odbywać się będą w najbliżej położonym miejscu zamieszkania uczestników - w przypadku zebrania odpowiedniej ilości osób w danej miejscowości, kurs będzie mógł się odbywać właśnie w niej. Każdy uczestnik będzie miał możliwość potwierdzenia uzyskanych kwalifikacji poprzez uzyskanie międzynarodowego certyfikatu na poziomie końcowym kursu.

Aktualnie rekrutacja do I etapu trwa do końca marca 2017 roku. Ilość miejsc ograniczona. Przewidziany start zajęć - kwiecień  2017 roku.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać zgodnie z instrukcjami i regulaminem w danych kursach, które odnaleźć można na następujących stronach internetowych:

Więcej informacji uzyskać można także, dzwoniąc do Biura Informacji Biznesowej działającym przy Stowarzyszeniu Dębicki Klub Biznesu - tel. kontaktowy: (14) 681 90 30. W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl