Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Pieniądze dla żołnierzy 3 PBOT

Żołnierze 3 PBOT, podobnie jak rezerwiści odbywający ćwiczenia wojskowe, otrzymywać będą wynagrodzenia za każdy dzień spędzony w wojsku. Stawka jest uzależniona od stopnia lub stanowiska służbowego, jakie zajmuje dana osoba i wynosi odpowiedni procent najniższego wynagrodzenia żołnierza zawodowego. Biorąc pod uwagę, że żołnierze 3 PBOT na wojskowym szkoleniu dwa dni w miesiącu, otrzymują więc za ten czas: szeregowy około 180 zł, kapral około 200 zł, a porucznik około 270 zł. Nowością jest dodatek za gotowość bojową. Według propozycji MON ma on wynieść 10 procent najniższego wynagrodzenia zasadniczego żołnierza zawodowego. Dodatek ten wyniesie około 230 zł. Jeśli natomiast nie stawi się na ćwiczenia, dodatku nie otrzyma.

W sumie szeregowy 3 PBOT otrzyma miesięcznie około 500 złotych. Porucznik z kolei dostanie około 780 zł. Kwoty te będą wzrastać, gdy żołnierz 3 PBOT zaliczy obowiązkowe w każdym roku, kilkudniowe ćwiczenia na poligonie. Armia zapłaci też za udział w szkoleniu, czy też w wojskowych ćwiczeniach – to najniższa stawka wyniesie około 90 zł. „Terytorialsi” mogą liczyć na dodatki, np. za zwalczanie klęsk żywiołowych lub oczyszczanie terenu z materiałów wybuchowych.