Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

Pieniądze dla żołnierzy 3 PBOT

Żołnierze 3 PBOT, podobnie jak rezerwiści odbywający ćwiczenia wojskowe, otrzymywać będą wynagrodzenia za każdy dzień spędzony w wojsku. Stawka jest uzależniona od stopnia lub stanowiska służbowego, jakie zajmuje dana osoba i wynosi odpowiedni procent najniższego wynagrodzenia żołnierza zawodowego. Biorąc pod uwagę, że żołnierze 3 PBOT na wojskowym szkoleniu dwa dni w miesiącu, otrzymują więc za ten czas: szeregowy około 180 zł, kapral około 200 zł, a porucznik około 270 zł. Nowością jest dodatek za gotowość bojową. Według propozycji MON ma on wynieść 10 procent najniższego wynagrodzenia zasadniczego żołnierza zawodowego. Dodatek ten wyniesie około 230 zł. Jeśli natomiast nie stawi się na ćwiczenia, dodatku nie otrzyma.

W sumie szeregowy 3 PBOT otrzyma miesięcznie około 500 złotych. Porucznik z kolei dostanie około 780 zł. Kwoty te będą wzrastać, gdy żołnierz 3 PBOT zaliczy obowiązkowe w każdym roku, kilkudniowe ćwiczenia na poligonie. Armia zapłaci też za udział w szkoleniu, czy też w wojskowych ćwiczeniach – to najniższa stawka wyniesie około 90 zł. „Terytorialsi” mogą liczyć na dodatki, np. za zwalczanie klęsk żywiołowych lub oczyszczanie terenu z materiałów wybuchowych.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl