Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Odwołany dyżur w dniu 23 października

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniach 23 października 2017 r. jest odwołany  z powody wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

Kiermasz Wielkanocny 2017

Tradycyjnie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 31 marca 2017 Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie pod patronatem Wójta Gminy Żyraków zorganizowało Kiermasz Wielkanocny.

Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego, przygotowanego przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne i zajęcia muzyczne w CKiP. Program artystyczny przygotowany został przez ich opiekunów: Agatę Dziedzic i Krzysztofa Prokopa. Przybliżył on zebranym tradycje i obrzędy wielkanocne od pokoleń kultywowane     w naszych rodzinach.

Za sprawą stowarzyszeń, WTZ, świetlic wiejskich, szkół, przedszkoli a także osób indywidualnych z terenu naszej gminy stoiska kiermaszowe zapełniły się pięknymi, ręcznie wykonanymi pisankami, palmami, stroikami i ozdobami. Wszystkie te misternie wykonane wyroby rękodzielnicze, które cieszyły oko uczestników i gości  kiermaszu wzięły udział w XXII Gminnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Komisja w składzie: Agata Dziedzic- plastyk CKiP – przewodnicząca komisji, Marzena Marzec - Przewodnicząca Komisji Wychowania, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych oraz Maria Orłowska oceniła       i nagrodziła najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy      i nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiP w Żyrakowie, a także gratulacje z rąk członków komisji oraz reprezentującej władze gminy Pani Sekretarz - Marty Erazmus.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników kiermaszu, którzy mogli spróbować swoich sił w „zdobieniu mazurka”. Pełni entuzjazmu wykorzystując kolorową plastelinę tworzyli swoje dzieła. Organizator mając na celu troskę o prawdziwy świąteczny klimat zadbał również aby uczestnicy tego spotkania mogli skosztować tradycyjnych wielkanocnych specjałów. Na naszych stołach nie zabrakło między innymi tradycyjnego żurku jak również słodkości w postaci wielkanocnych bab.  Kiermasz był doskonałą okazją aby wszyscy uczestnicy mogli   w wiosennej aurze poczuć przedsmak świąt.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki konkursów:

Kat: Szkoła podstawowa

• III miejsce – Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli

Kat: Stowarzyszenia

• I miejsce – Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w Woli Żyrakowskiej
  • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie
  • Nagroda za udział – Stowarzyszenie „Nagoszyn Otwarty na Zmiany” w Nagoszynie

Wyniki konkursu na najpiękniejszego mazurka:

• 1. miejsce – Kamila Litwa
  • 1. miejsce – Bartosz Chmura
  • 2. miejsce – Sabina Kania
  • 2. miejsce – Katarzyna Durołek
  • 2. miejsce – Gabriela Pasieka
  • 3. miejsce – Nikodem Niedzielski
  • 3. miejsce – Gabriela Niedzielska
  • 3. miejsce – Aleksandra Niezgoda

Laureaci tego konkursu otrzymali upominki książkowe, zaś pozostali uczestnicy czekoladowe zajączki.