W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Kiermasz Wielkanocny 2017

Tradycyjnie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 31 marca 2017 Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie pod patronatem Wójta Gminy Żyraków zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. 

Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego, przygotowanego przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne i zajęcia muzyczne w CKiP. Program artystyczny przygotowany został przez ich opiekunów: Agatę Dziedzic i Krzysztofa Prokopa. Przybliżył on zebranym tradycje i obrzędy wielkanocne od pokoleń kultywowane     w naszych rodzinach. 

Za sprawą stowarzyszeń, WTZ, świetlic wiejskich, szkół, przedszkoli a także osób indywidualnych z terenu naszej gminy stoiska kiermaszowe zapełniły się pięknymi, ręcznie wykonanymi pisankami, palmami, stroikami i ozdobami. Wszystkie te misternie wykonane wyroby rękodzielnicze, które cieszyły oko uczestników i gości  kiermaszu wzięły udział w XXII Gminnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Komisja w składzie: Agata Dziedzic- plastyk CKiP – przewodnicząca komisji, Marzena Marzec - Przewodnicząca Komisji Wychowania, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych oraz Maria Orłowska oceniła       i nagrodziła najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy      i nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiP w Żyrakowie, a także gratulacje z rąk członków komisji oraz reprezentującej władze gminy Pani Sekretarz - Marty Erazmus.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników kiermaszu, którzy mogli spróbować swoich sił w „zdobieniu mazurka”. Pełni entuzjazmu wykorzystując kolorową plastelinę tworzyli swoje dzieła. Organizator mając na celu troskę o prawdziwy świąteczny klimat zadbał również aby uczestnicy tego spotkania mogli skosztować tradycyjnych wielkanocnych specjałów. Na naszych stołach nie zabrakło między innymi tradycyjnego żurku jak również słodkości w postaci wielkanocnych bab.  Kiermasz był doskonałą okazją aby wszyscy uczestnicy mogli   w wiosennej aurze poczuć przedsmak świąt.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki konkursów:

Kat: Szkoła podstawowa

 • I miejsce – Nikola Ciołek – kl V ZSP Wiewiórka
 • I miejsce – Zuzanna Marucha – kl III ZSP Korzeniów
 • II miejsce – Katarzyna Tokarczyk – kl II ZSP w Żyrakowie
 • II miejsce – Martyna Gruszka – kl IV – ZSP Zasów
 • III miejsce – Maksymilian Rogowski – kl V ZSP Zasów
 • III miejsce - Kamil Szkutak – kl VI ZSP Wiewiórka
 • III miejsce – Anna Hajdon – Kl IV ZSP Straszęcin
 • Wyr. Kamila Jaszcz – kl V ZSP Bobrowa
 • Wyr. Dominik Matuszkiewicz – kl IV PSP Wiewiórka
 • Wyr. Bartłomiej Zych – kl II – PSP Wiewiórka

Kat: Gimnazjum

 • I miejsce – Patrycja Wałęga – kl. II gim. – PG Zasów
 • II miejsce – Wiktoria Jaszcz – kl. I gim. – PG Bobrowa
 • II miejsce – Dawid Klimek – kl. I gim. - PG Bobrowa
 • III miejsce – Bartosz Wiercioch – kl. II gim. - PG Zasów
 • III miejsce – Faustyna Fluder – kl. I gim – PG Bobrowa

Dodatkowe nagrody

 • Nagroda - Oddział Przedszkolny w Zasowie
 • Nagroda dla najmłodszego uczestnika – Lenki Florka
 • Nagroda - Zespół Szkół Publicznych w Zasowie
 • Nagroda – Zespół Szkół Publicznych w Bobrowej

Kat: Dorośli

I miejsce – p. Halina Fluder

 • NAGRODA – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli

Kat: Świetlice

 • I miejsce – Świetlica Wiejska w Wiewiórce
 • II miejsce – Świetlica Domu Ludowego w Nagoszynie
 • II miejsce - Świetlica Wiejska w Woli Wielkiej
 • III miejsce – Świetlica Wiejska w Straszęcinie
 • III miejsce – Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli

Kat: Stowarzyszenia

 • I miejsce – Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w Woli Żyrakowskiej
 • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie
 • Nagroda za udział – Stowarzyszenie „Nagoszyn Otwarty na Zmiany” w Nagoszynie

Wyniki konkursu na najpiękniejszego mazurka:

 • 1. miejsce – Kamila Litwa
 • 1. miejsce – Bartosz Chmura
 • 2. miejsce – Sabina Kania
 • 2. miejsce – Katarzyna Durołek
 • 2. miejsce – Gabriela Pasieka
 • 3. miejsce – Nikodem Niedzielski
 • 3. miejsce – Gabriela Niedzielska
 • 3. miejsce – Aleksandra Niezgoda

Laureaci tego konkursu otrzymali upominki książkowe, zaś pozostali uczestnicy czekoladowe zajączki.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217