Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Kiermasz Wielkanocny 2017

Tradycyjnie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 31 marca 2017 Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie pod patronatem Wójta Gminy Żyraków zorganizowało Kiermasz Wielkanocny.

Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego, przygotowanego przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne i zajęcia muzyczne w CKiP. Program artystyczny przygotowany został przez ich opiekunów: Agatę Dziedzic i Krzysztofa Prokopa. Przybliżył on zebranym tradycje i obrzędy wielkanocne od pokoleń kultywowane     w naszych rodzinach.

Za sprawą stowarzyszeń, WTZ, świetlic wiejskich, szkół, przedszkoli a także osób indywidualnych z terenu naszej gminy stoiska kiermaszowe zapełniły się pięknymi, ręcznie wykonanymi pisankami, palmami, stroikami i ozdobami. Wszystkie te misternie wykonane wyroby rękodzielnicze, które cieszyły oko uczestników i gości  kiermaszu wzięły udział w XXII Gminnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Komisja w składzie: Agata Dziedzic- plastyk CKiP – przewodnicząca komisji, Marzena Marzec - Przewodnicząca Komisji Wychowania, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych oraz Maria Orłowska oceniła       i nagrodziła najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy      i nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiP w Żyrakowie, a także gratulacje z rąk członków komisji oraz reprezentującej władze gminy Pani Sekretarz - Marty Erazmus.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników kiermaszu, którzy mogli spróbować swoich sił w „zdobieniu mazurka”. Pełni entuzjazmu wykorzystując kolorową plastelinę tworzyli swoje dzieła. Organizator mając na celu troskę o prawdziwy świąteczny klimat zadbał również aby uczestnicy tego spotkania mogli skosztować tradycyjnych wielkanocnych specjałów. Na naszych stołach nie zabrakło między innymi tradycyjnego żurku jak również słodkości w postaci wielkanocnych bab.  Kiermasz był doskonałą okazją aby wszyscy uczestnicy mogli   w wiosennej aurze poczuć przedsmak świąt.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki konkursów:

Kat: Szkoła podstawowa

• III miejsce – Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli

Kat: Stowarzyszenia

• I miejsce – Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w Woli Żyrakowskiej
  • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie
  • Nagroda za udział – Stowarzyszenie „Nagoszyn Otwarty na Zmiany” w Nagoszynie

Wyniki konkursu na najpiękniejszego mazurka:

• 1. miejsce – Kamila Litwa
  • 1. miejsce – Bartosz Chmura
  • 2. miejsce – Sabina Kania
  • 2. miejsce – Katarzyna Durołek
  • 2. miejsce – Gabriela Pasieka
  • 3. miejsce – Nikodem Niedzielski
  • 3. miejsce – Gabriela Niedzielska
  • 3. miejsce – Aleksandra Niezgoda

Laureaci tego konkursu otrzymali upominki książkowe, zaś pozostali uczestnicy czekoladowe zajączki.