Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

Kiermasz Wielkanocny 2017

Tradycyjnie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych 31 marca 2017 Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie pod patronatem Wójta Gminy Żyraków zorganizowało Kiermasz Wielkanocny.

Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego, przygotowanego przez dzieci uczęszczające na kółko plastyczne i zajęcia muzyczne w CKiP. Program artystyczny przygotowany został przez ich opiekunów: Agatę Dziedzic i Krzysztofa Prokopa. Przybliżył on zebranym tradycje i obrzędy wielkanocne od pokoleń kultywowane     w naszych rodzinach.

Za sprawą stowarzyszeń, WTZ, świetlic wiejskich, szkół, przedszkoli a także osób indywidualnych z terenu naszej gminy stoiska kiermaszowe zapełniły się pięknymi, ręcznie wykonanymi pisankami, palmami, stroikami i ozdobami. Wszystkie te misternie wykonane wyroby rękodzielnicze, które cieszyły oko uczestników i gości  kiermaszu wzięły udział w XXII Gminnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Komisja w składzie: Agata Dziedzic- plastyk CKiP – przewodnicząca komisji, Marzena Marzec - Przewodnicząca Komisji Wychowania, Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych oraz Maria Orłowska oceniła       i nagrodziła najpiękniejsze prace. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe dyplomy      i nagrody rzeczowe ufundowane przez CKiP w Żyrakowie, a także gratulacje z rąk członków komisji oraz reprezentującej władze gminy Pani Sekretarz - Marty Erazmus.  Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników kiermaszu, którzy mogli spróbować swoich sił w „zdobieniu mazurka”. Pełni entuzjazmu wykorzystując kolorową plastelinę tworzyli swoje dzieła. Organizator mając na celu troskę o prawdziwy świąteczny klimat zadbał również aby uczestnicy tego spotkania mogli skosztować tradycyjnych wielkanocnych specjałów. Na naszych stołach nie zabrakło między innymi tradycyjnego żurku jak również słodkości w postaci wielkanocnych bab.  Kiermasz był doskonałą okazją aby wszyscy uczestnicy mogli   w wiosennej aurze poczuć przedsmak świąt.

Poniżej przedstawiamy pełne wyniki konkursów:

Kat: Szkoła podstawowa

• III miejsce – Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli

Kat: Stowarzyszenia

• I miejsce – Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w Woli Żyrakowskiej
  • I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie
  • Nagroda za udział – Stowarzyszenie „Nagoszyn Otwarty na Zmiany” w Nagoszynie

Wyniki konkursu na najpiękniejszego mazurka:

• 1. miejsce – Kamila Litwa
  • 1. miejsce – Bartosz Chmura
  • 2. miejsce – Sabina Kania
  • 2. miejsce – Katarzyna Durołek
  • 2. miejsce – Gabriela Pasieka
  • 3. miejsce – Nikodem Niedzielski
  • 3. miejsce – Gabriela Niedzielska
  • 3. miejsce – Aleksandra Niezgoda

Laureaci tego konkursu otrzymali upominki książkowe, zaś pozostali uczestnicy czekoladowe zajączki.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl