Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie


W skrócie

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Komunikaty

KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej


KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej


KOMUNIKAT
Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej


 

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

W gminie Żyraków znów królowała poezja

Tym razem spotkali się miłośnicy wierszy Jana Brzechwy. Uczestnicy mogli również wybrać wiersz innego poety. Recytujący przenieśli słuchaczy w świat rymowanych historyjek znanych i lubianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, bo któż nie słyszał o przygodach upersonifikowanych postaci zwierząt: Kaczki Dziwaczki, Żuka, Słonia Trębalskiego, Żaby; roślin: Pomidora, Selera, Cebuli, Fasoli? Kogo nie śmieszyło zachowanie Samochwały, Kłamczuchy, Stasia Pytalskiego, Skarżypyty? O bajkowy klimat turnieju zadbała Pani Agata Dziedzic - autorka pięknej scenografii inspirowanej wierszem Jana Brzechwy "Żuk".  Turniej jest organizowany od wielu lat i cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci z terenu naszej gminy, bo utwory Brzechwy od kilkudziesięciu lat uczą, bawią i wzruszają kolejne pokolenia. W tym roku na scenie zaprezentowało się 40 recytatorów.

Jury w składzie:  Diana Wójcik, Stefania Szuba i Agata Dziedzic kierując się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria - Szkoły Podstawowe klasy 0-II:

 • I miejsce – Maksymilian Pleban ZSP Żyraków
 • II miejsce – Franciszek Kosiba PSP Wola Wielka, Joanna Bunar PP Bobrowa
 • III miejsce – Emilia Kobos ZSP Bobrowa, Amelia Szałęga ZSP Straszęcin
 • Wyróżnienia: Dawid Labak PSP Mokre, Karolina Batko PSP Mokre, Milena Pasek ZSP Straszęcin

Kategoria - Szkoły Podstawowe klasy III-IV:

 • I miejsce – Wiktoria Kawa ZSP Żyraków
 • II miejsce – Wiktoria Sawuła ZSP Straszęcin
 • III miejsce – Antoni Węgrzyn ZSP Żyraków
 • Wyróżnienia: Julia Lipa ZSP Korzeniów, Gabriel Gałat ZSP Góra Motyczna

Kategoria – Szkoły Podstawowe klasy IV-VI :

 • I miejsce – Michał Michoń ZSP Straszęcin
 • II miejsce – Gabriela Kułak PSP Wola Wielka
 • III miejsce – Olga Wójtowicz ZSP Żyraków

Nominowano recytatorów do kolejnego etapu, który odbędzie się w Radomyślu Wielkim 18 maja 2017 roku o godzinie 10:00. Zakwalifikowani zostali: Maksymilian Pleban ZSP Żyraków, Franciszek Kosiba PSP Wola Wielka, Joanna Bunar PP Bobrowa, Wiktoria Kawa ZSP Żyraków, Wiktoria Sawuła ZSP Straszęcin, Antoni Węgrzyn ZSP Żyraków, Michał Michoń ZSP Straszęcin, Gabriela Kułak PSP Wola Wielka, Olga Wójtowicz ZSP Żyraków

Komisja doceniła poziom zainteresowania żywym słowem. W tym miejscu pragniemy serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie z żywym słowem. 12 maja, tym razem do wspaniałej scenerii dworku w Straszęcinie. Odbędzie się tam Powiatowy Konkurs Recytatorski „Dzieła mistrzów pod lupą”. Będzie można i recytować, i śpiewać poezję Czesława Miłosza. W murach dworku w Straszęcinie zagości nie tylko poezja, ale i proza, powstała po 1918 roku.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217