Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach  otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 03.08.2017

Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Otwarcie Ekspozycji Historycznej w Osadzie Słowiańskiej.

Z otwarciem sezonu turystycznego w Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej oddano dla Państwa Ekspozycję Historyczną, która rozmieszczona jest w jednej z chat. Uroczyste otwarcie odbędzie się dnia 7 maja 2017 roku o godz 11.00. Wstęp do Osady Słowiańskiej i zwiedzanie Ekspozycji bezpłatnie. Nowa ekspozycja obejmuje tablice przedstawiające dzieje tych ziem od Ligęzów do Raczyńskich, gabloty, w których zamieszczono eksponaty z Muzeum Regionalnego w Dębicy, makietę z wycinkiem Grodu, na której ukazano układ ówczesnych grodzisk od bramy wjazdowej po rozmieszczenie chat oraz m.in. chaty kowala, rolnika, garncarza, budynek rezydencjonalny, stajnie, budynki gospodarcze - niektóre wykończone w całości, a inne w budowie.

Można podpatrzeć pracę kowala, zobaczyć różnicę między budową ziemianki, glinianki, chaty kmiecia czy kasztelana. Całość dopełniają manekiny odziane w stroje wojowników, kasztelana czy kmiecia oraz zaopatrzone w oręż i narzędzia, tj. oszczepy, tarcze, topory, włócznie, jak również radła i pługi, brony, łopaty i motyki drewniane.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl