Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Odwołany dyżur w dniu 23 października

Dyżur poselski Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala w Urzędzie Gminy w Żyrakowie w dniach 23 października 2017 r. jest odwołany  z powody wykonywania innych ważnych obowiązków poselskich.

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

,,CZAS NA ZDROWIE”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Wielkiej realizowany jest projekt edukacyjny ,,CZAS NA ZDROWIE” pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego oraz przez Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem projektu jest powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.  W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy VI pod opieką pani Anieli Dydo biorą udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”.

Zespół „Ekowola” tworzą: Weronika Chmura, Wiktora  Kasprzyk, Wiktora Kleszcz, Gabriela Kułak, Maria Lach, Wiktora Madej, Paulina Żmuda, Karol Chmiel, Łukasz Grych, Igor Litwa i Patryk Persak. Uczniowie realizują zadania konkursowe, które są podzielone na dwa etapy:

Etap 1 –powołanie zespołu, określenie zadań każdego członka zespołu, opracowanie prezentacji na temat rolnictwa ekologicznego i przedstawienie jej na forum szkoły wraz z informacją o planowanym Festynie, wizyta członków zespołu konkursowego w gospodarstwie rolnym specjalizującym się w produkcji ekologicznej (lub sklepie z żywnością ekologiczną) i zaprezentowanie relacji z wycieczki podczas apelu szkolnego, zaplanowanie scenariusza Festynu Zdrowia, zaplanowanie promocji Festynu w społeczności lokalnej.

Etap 2 - realizacja Festynu Zdrowia: organizacja pokazu filmów „Śmietnik w mojej głowie” oraz spotów promujących żywność ekologiczną, organizacja zdrowego poczęstunku zawierającego produkty ekologiczne i regionalne; organizacja zabaw sportowych. przygotowanie krótkiego filmu podsumowującego Festyn Zdrowia. Podsumowaniem projektu będzie Festyn rodzinny, który odbędzie się 28 maja 2017 roku, na który serdecznie zapraszają zespół ,,Ekowola”, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice.