Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Sprawozdanie - współpraca z organizacjami

z realizacji rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3. ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego iw wolontariacie za 2016 rok.

Oferta realizacji zadania publicznego - przedsięwzięcia kulturalne

Oferta realizacji zadania publicznego: Organizacja przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym

Wykazy nieruchomości

Na stronach BIP Gminy Żyraków w dniu 22.05.-2017 opublikowano ogłoszenia o przetargach na nieruchomości stanowiące własność mienia komunalnego Gminy Żyraków.

Odpowiedź radnych Gminy w Żyrakowie

Odpowiedź radnych Gminy Żyraków  na stanowisko Rady Gminy Dębica w sprawie targowiska.

,,CZAS NA ZDROWIE”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Wielkiej realizowany jest projekt edukacyjny ,,CZAS NA ZDROWIE” pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego oraz przez Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem projektu jest powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.  W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy VI pod opieką pani Anieli Dydo biorą udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”.

Zespół „Ekowola” tworzą: Weronika Chmura, Wiktora  Kasprzyk, Wiktora Kleszcz, Gabriela Kułak, Maria Lach, Wiktora Madej, Paulina Żmuda, Karol Chmiel, Łukasz Grych, Igor Litwa i Patryk Persak. Uczniowie realizują zadania konkursowe, które są podzielone na dwa etapy:

Etap 1 –powołanie zespołu, określenie zadań każdego członka zespołu, opracowanie prezentacji na temat rolnictwa ekologicznego i przedstawienie jej na forum szkoły wraz z informacją o planowanym Festynie, wizyta członków zespołu konkursowego w gospodarstwie rolnym specjalizującym się w produkcji ekologicznej (lub sklepie z żywnością ekologiczną) i zaprezentowanie relacji z wycieczki podczas apelu szkolnego, zaplanowanie scenariusza Festynu Zdrowia, zaplanowanie promocji Festynu w społeczności lokalnej.

Etap 2 - realizacja Festynu Zdrowia: organizacja pokazu filmów „Śmietnik w mojej głowie” oraz spotów promujących żywność ekologiczną, organizacja zdrowego poczęstunku zawierającego produkty ekologiczne i regionalne; organizacja zabaw sportowych. przygotowanie krótkiego filmu podsumowującego Festyn Zdrowia. Podsumowaniem projektu będzie Festyn rodzinny, który odbędzie się 28 maja 2017 roku, na który serdecznie zapraszają zespół ,,Ekowola”, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice.

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl