Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

,,CZAS NA ZDROWIE”

W Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Wielkiej realizowany jest projekt edukacyjny ,,CZAS NA ZDROWIE” pod patronatem Fundacji Banku Ochrony Środowiska, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego oraz przez Rzecznika Praw Dziecka. Głównym celem projektu jest powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.  W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy VI pod opieką pani Anieli Dydo biorą udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”.

Zespół „Ekowola” tworzą: Weronika Chmura, Wiktora  Kasprzyk, Wiktora Kleszcz, Gabriela Kułak, Maria Lach, Wiktora Madej, Paulina Żmuda, Karol Chmiel, Łukasz Grych, Igor Litwa i Patryk Persak. Uczniowie realizują zadania konkursowe, które są podzielone na dwa etapy:

Etap 1 –powołanie zespołu, określenie zadań każdego członka zespołu, opracowanie prezentacji na temat rolnictwa ekologicznego i przedstawienie jej na forum szkoły wraz z informacją o planowanym Festynie, wizyta członków zespołu konkursowego w gospodarstwie rolnym specjalizującym się w produkcji ekologicznej (lub sklepie z żywnością ekologiczną) i zaprezentowanie relacji z wycieczki podczas apelu szkolnego, zaplanowanie scenariusza Festynu Zdrowia, zaplanowanie promocji Festynu w społeczności lokalnej.

Etap 2 - realizacja Festynu Zdrowia: organizacja pokazu filmów „Śmietnik w mojej głowie” oraz spotów promujących żywność ekologiczną, organizacja zdrowego poczęstunku zawierającego produkty ekologiczne i regionalne; organizacja zabaw sportowych. przygotowanie krótkiego filmu podsumowującego Festyn Zdrowia. Podsumowaniem projektu będzie Festyn rodzinny, który odbędzie się 28 maja 2017 roku, na który serdecznie zapraszają zespół ,,Ekowola”, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice.