W skrócie

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach  otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 03.08.2017

Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej… 

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

 

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

I Powiatowy Konkurs "Dzieła Mistrzów pod lupą" - maj 2017.

W starym dworku Bielańskich i Stubenvollów w Straszęcinie młodzież z całego powiatu wprowadzała licznie zgromadzonych w świat Miłoszowych strof. Sala kominkowa wypełniona po brzegi skupiła uczestników I Powiatowego Konkursu „Dzieła mistrzów pod lupą 2017” z Pustkowa, Żyrakowa, Nagoszyna, Wiewiórki, Bobrowej, Zasowa, Straszęcina, Podgrodzia, Mokrego, Dębicy – miasta. Przyjechali ci, którzy nie boją się przyznać, że lubią wiersze, mają odwagę, żeby pokazać emocje towarzyszące odkrywaniu obrazów poetyckich.

Jury w składzie Jan Borek, Mirosław Strózik, Piotr Osak z 31 prezentacji konkursowych wybrało laureatów. W kategorii – uczniowie szkół podstawowych

  • I miejsce – Aleksandra Świder CKiB Gminy Dębica
  • II miejsce – Michał Michoń ZSP w Straszęcinie, Mikołaj Wójcik ZSP w Bobrowej
  • III miejsce – Roksana Buraś CKiB Gminy Dębica, Julia Knych PSP w Żyrakowie         

Wyróżnienia: Julia Darłak ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie – Osiedlu, Katarzyna Derlęga ZSP w Zasowie, Małgorzata Kurgan CKiB Gminy Dębica, Hubert Zieliński PSP w Mokrem,

w kategorii – uczniowie szkół gimnazjalnych:

  • I miejsce – Magdalena Mazur CKiB
  • II miejsce – Karolina Kosiba ZS nr 1 Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
  • III miejsce – Oliwia Łączak ZSP w Nagoszynie, Mateusz Rymut  ZSP w Nagoszynie

Wyróżnienia: Tomasz Starzak CKiB Gminy Dębica, Karolina Wolska ZSP w Żyrakowie,

w kategorii – poezji śpiewanej przyznano NAGRODĘ dla Marii Barnaś ZS z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie –Osiedlu i wyróżniono Darię Węgrzyn ZSP w Nagoszynie. 

Jury podkreśliło wyrównany, wysoki poziom prezentacji oraz wyraziło uznanie za przygotowanie młodzieży do konkursu. „Szczególnie pragniemy wyróżnić pracę pani Doroty Bielatowicz z CKiB gminy Dębica” podkreślał Jan Borek. Konkursowi towarzyszyła niecodzienna prezentacja fragmentów książki Agnieszki Kosińskiej „Miłosz w Krakowie”, bo w rolę lektorów wcielili się: wójt gminy Żyraków Marek Rączka, starosta powiatu dębickiego Andrzej Reguła, przewodnicząca rady gminy Żyraków Maria Bodzioch, radny gminy Żyraków Andrzej Wielgos, dyrektor ZSP w Nagoszynie Renata Gurak, animator społeczny i Wolontariusz Roku 2016 Gminy Żyraków Elżbieta Drąg, dyrektor CKiP w Woli Żyrakowskiej Aneta Domaradzka, nauczyciel polonista Agnieszka Dybaś. Odczytując kolejne strony biografii poety, odkrywali w formie stop-klatek obrazy z życia Czesława Miłosza.

Konkurs zakończył cykl działań ZSP w Nagoszynie i Stowarzyszenia RZW realizowanych przy wsparciu finansowym wójta  gminy Żyraków. Organizatorzy zrealizowali serię warsztatów poświęconych Nobliście, przygotowali Powiatową Konferencją Polonistów, doprowadzili do spotkania z Agnieszką Kosińską, długoletnim sekretarzem noblisty Czesława Miłosza. Finałem projektu był konkurs recytatorski i poezji śpiewanej. Młodzież w tym roku zmierzyła się nie tylko z dziełami Czesława Miłosza, ale też poszukiwała w tekstach innych twórców XX i XXI wieku utworów mówiących o rzeczywistości w sposób, który może wzruszać, zachwycać, zmuszać do refleksji, patrzeć na codzienność z humorem.

 

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół: tel. 146822636, 146822911, 146822921, gzeaszyr@op.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217