W skrócie

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.


Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Festyn Rodzinny w Publicznej Szkole Podstawowej w Mokrem

W niedzielę 21 maja 2017 r. odbył się VII Festyn Rodzinny w Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Mokrem. Uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor szkoły - Bożena Madej. Impreza ta dedykowana jest dzieciom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom Mokrego. Swą obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, Zastępca Wójta Grzegorz Reguła, Sołtys Mokrego i Radna Rady Gminy Żyraków Agnieszka Czapiga, Prezes Stowarzyszenia „Łączymy pokolenia-Mokre Wczoraj i Dziś” Danuta Czerwiec oraz Prezes OPS w Mokrem- Mateusz Kuciemba. 

 

Pierwszą część imprezy rozpoczęli uczniowie, którzy przygotowali występy artystyczne. W przedstawieniu pt. „ Zamieszanie w krainie bajek” zabrali nas w magiczną podróż po świecie bajek. Były też wiersze i życzenia od przedszkolaków oraz rock’n’rollowe tańce trzecioklasistów.

Kolejnym punktem programu był pokaz iluzjonisty, który przy czynnym udziale widowni prezentował liczne magiczne triki. Następnie odbyły się zabawy i konkursy z nagrodami, turnieje sportowe w których udział brały całe rodziny oraz pokaz strażacki przez druhów z OSP w Nagoszynie. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych i nie tylko, było bajkowe malowanie twarzy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody, ufundowane przez licznych sponsorów, takich jak: Firma „Promlek” w Trzebosi, Firma „Trans-Rower” z Dąbia, Fundacja  ŚNIEŻKI „Twoja Szansa”, Firma „Dom Trans” w Straszęcinie, Grupa „S”  Usługi w Budownictwie Paweł Sękowski, Firma AWIN  w Tarnowie – Nelson Polanco, Bank Spółdzielczy w Żyrakowie, F.H.U „WIT-POL” W.L. Żuchowscy, Szkółka Zielińscy, APTEKA Witaminka w Żyrakowie, Firma  „Ryśko”, Tomasz Stawarz Firma Transportowo-Usługowa, Firma Oponiarska „Dębica”, Stowarzyszenie „Łączymy Pokolenia. Mokre Wczoraj i Dziś”, OSP w Mokrem, Piekarnia Kaczor w Górze Motycznej.

Punktem kulminacyjnym programu, czyli prawie jak finał Ligi Mistrzów, była walka na boisku szkolnym. Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu piłkarskiego ufundowaną przez OSP Mokrem w postaci pucharu i piłki NIKE otrzymał uczeń kl. VI Jakub Wałęga.

Festyn rodzinny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu ludzi udało się go zorganizować z rozmachem i wieloma atrakcjami. Dziękujemy wszystkim z całego serca za pomoc i wsparcie. 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217