Dla Gminy Żyraków

za zajęcie I miejsca

w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Gmin w kategorii najlepsza gmina wiejska za realizację programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2016/2017.

Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie

Programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami

Ogłoszenie w sprawie konsultacji projektu "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi a art. 3. Ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2018 rok". Wójt Gminy Żyraków zaprasza do konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Żyraków w sprawie uchwalenia "Rocznego programu współpracy gminy Żyraków z organizacjami pozarządowymi". Więcej ...

ELEKTROŚMIECI TO NIE ZABAWA ALE POWAŻNA SPRAWA

W Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej realizowany jest Ogólnopolski Program Edukacyjny „Moje miasto bez elektrośmieci”. Patronatami tego programu są najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich. Celem programu jest podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Projekt ten pełni funkcję edukacyjno - społeczną poprzez budowanie świadomości oraz kształtowanie prawidłowych postaw obywatelskich, co do właściwego postępowania ze zużytym sprzętem.

W ramach realizowanego projektu uczniowie klasy IV i VI ze ZSP w Górze Motycznej pod opieką pani Barbary Hajdon wykonali filmik edukacyjny o tematyce elektrośmieci pt.”Elektrośmieci to nie zabawa ale poważna sprawa”. Zapraszamy wszystkich do oglądania na Facebooku na profilu Elektrośmieci – ElektroEko i głosowania poprzez polubienie. Filmik ten bierze udział w III edycji konkursu "Szkoła w mieście bez elektrośmieci".