Informujemy iż  zbiórka makulatury została przedłużona do dnia 22.09.2017 r.


W skrócie

Ogłoszenia - wykazy nieruchomości.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenia Wójta Gminy Żyraków dotyczące: Wykazów nieruchomości przeznaczonych do zamiany w miejscowości Nagoszyn oraz Mokre oraz wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego w miejscowości Zasów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach  otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 03.08.2017

Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej… 

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

 

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Odśpiewali 200 lat pani Julii z Bobrowej.

Mieszkanka naszej gminy Pani Julia Zięba przyszła na świat dokładnie 100 lat temu, 17 czerwca 1917 roku w Bobrowej. Tam też mieszka do dzisiaj. Mimo wieku, Jubilatka jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, ma doskonałą pamięć. Jest osobą pogodną, otwartą, towarzyską i ogromnie życzliwą. Z jej bogatego, choć chwilami tragicznego życia jest co wspominać. Z okazji jubileuszu 100 urodzin dostojną jubilatkę z gratulacjami i życzeniami odwiedził wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Z serdecznymi życzeniami pospieszyli również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie Krystyna Kania, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Kokoszka, przedstawiciel Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Dariusz Bieniasz oraz lekarz rodzinny Jerzy Stalmach.

Zostali bardzo ciepło przyjęci przez Panią Julię i jej rodzinę. Były kwiaty, listy gratulacyjne i okolicznościowe prezenty. Pan wójt Marek Rączka w przekazanym na ręce jubilatki liście okolicznościowym skierował słowa (...) W tym wyjątkowym dniu stuletnich urodzin składam serdecznie gratulacje oraz życzę długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech bliscy otaczają Panią miłością, szacunkiem troską i wsparciem. Życzę, by każdy dzień był kolejnym etapem odnajdywania energii, entuzjazmu i siły.(...) Z gratulacjami i najlepszymi życzeniami oraz kwiatami pospieszyli też pozostali goście. Życzyli wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze; zdrowia, pomyślności, pogody ducha oraz doczekania jeszcze wielu tak wspaniałych i radosnych rocznic w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, smacznego poczęstunku i toastów na cześć pani Julii. Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w dobry nastrój. Miło było słuchać jak z uśmiechem na twarzy wspominała mszę świętą odprawioną w kościele parafialnym w Nagoszynie przez ks. proboszcza dr hab. Kazimierza Talarka w dzień 100. urodzin oraz przyjęcie (jak wesele) zorganizowane dla niej przez najbliższą rodzinę, przyjaciół oraz Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” ze wsi Bobrowa.

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217