Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku. Do pobrania wraz z zarządzeniem:

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w związku z koniecznością dostosowania obiektów budowlanych do wymagań sezonu jesienno-zimowego Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych w sprawie nałożenia obowiązku usuwania śniegu i lodu Więcej

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy

Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Dębicy skierowany do Właścicieli, Zarządców i Administratorów obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych Więcej

Odśpiewali 200 lat pani Julii z Bobrowej.

Mieszkanka naszej gminy Pani Julia Zięba przyszła na świat dokładnie 100 lat temu, 17 czerwca 1917 roku w Bobrowej. Tam też mieszka do dzisiaj. Mimo wieku, Jubilatka jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej, ma doskonałą pamięć. Jest osobą pogodną, otwartą, towarzyską i ogromnie życzliwą. Z jej bogatego, choć chwilami tragicznego życia jest co wspominać. Z okazji jubileuszu 100 urodzin dostojną jubilatkę z gratulacjami i życzeniami odwiedził wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Z serdecznymi życzeniami pospieszyli również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie Krystyna Kania, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Kokoszka, przedstawiciel Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Dariusz Bieniasz oraz lekarz rodzinny Jerzy Stalmach.

Zostali bardzo ciepło przyjęci przez Panią Julię i jej rodzinę. Były kwiaty, listy gratulacyjne i okolicznościowe prezenty. Pan wójt Marek Rączka w przekazanym na ręce jubilatki liście okolicznościowym skierował słowa (...) W tym wyjątkowym dniu stuletnich urodzin składam serdecznie gratulacje oraz życzę długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech bliscy otaczają Panią miłością, szacunkiem troską i wsparciem. Życzę, by każdy dzień był kolejnym etapem odnajdywania energii, entuzjazmu i siły.(...) Z gratulacjami i najlepszymi życzeniami oraz kwiatami pospieszyli też pozostali goście. Życzyli wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze; zdrowia, pomyślności, pogody ducha oraz doczekania jeszcze wielu tak wspaniałych i radosnych rocznic w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół. Nie zabrakło jubileuszowego tortu, smacznego poczęstunku i toastów na cześć pani Julii. Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w dobry nastrój. Miło było słuchać jak z uśmiechem na twarzy wspominała mszę świętą odprawioną w kościele parafialnym w Nagoszynie przez ks. proboszcza dr hab. Kazimierza Talarka w dzień 100. urodzin oraz przyjęcie (jak wesele) zorganizowane dla niej przez najbliższą rodzinę, przyjaciół oraz Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych „Łączymy Pokolenia” ze wsi Bobrowa.