Informujemy iż  zbiórka makulatury została przedłużona do dnia 22.09.2017 r.

Ogłoszenia - wykazy nieruchomości.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenia Wójta Gminy Żyraków dotyczące: Wykazów nieruchomości przeznaczonych do zamiany w miejscowości Nagoszyn oraz Mokre oraz wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego w miejscowości Zasów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach  otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 03.08.2017

Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Spotkanie ze specjalistami od żywienia

Diety, suplementacja, zdrowa, ekologiczna żywność to najpopularniejsze tematy, które interesują współczesnego człowieka. Wychodząc na przeciw potrzebom 9 czerwca 2017 roku w budynku Centrum Kultury i Bibliotek w Woli Żyrakowskiej odbyło się spotkanie ze specjalistami od żywienia. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Razem w Przyszłość w ramach realizacji projektu „Weź zdrowie w swoje ręce”. Temat projektu okazał się interesujący. Kilkadziesiąt osób z Woli Żyrakowskiej, Żyrakowa i okolic skorzystało z zaproszenia. Swoją obecnością zaszczyciły nas również członkinie z zaprzyjaźnionego stowarzyszenia Razem dla Wsi Zaborcze.

Spotkanie przebiegało kilku etapowo. Po powitaniu zebranych przez prezesa stowarzyszenia panią Anetę Niedzielską oddano głos pani Karolinie Drobot, która mówiła o konieczności uzupełniania diety w mikroelementy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pani Karolina jest pracownikiem Poradni Dietetycznej „Zdrowa Żywność- Siła Zdrowia”. Po wygłoszeniu prelekcji nastąpiło zadawanie pytań i bardzo interesująca rozmowa.

Bardzo interesujący i ciekawy temat poruszyła Pani Agata Kmiecik w wykładzie „ Dlaczego suplementacja- moda czy konieczność”. W czasie wykładów zebrani mieli możliwość bezpłatnego zbadania wzroku. Z tej możliwości skorzystało większość zebranych. Na zakończenie spotkania uczestnicy skorzystali z możliwości pomiaru na profesjonalnym sprzęcie masy ciała, tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej . Ponadto każdy mógł otrzymać fachowa analizę uzyskanych wyników. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali od prowadzącej bezpłatne próbki kosmetyków na bazie aloesu. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczestnicy wyszli z sali w pełni usatysfakcjonowani .