Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Wolontariusze z gminy Żyraków wyruszyli w teren

Jedni odpoczywają nad morzem, inni wyjeżdżają do Włoch, jeszcze inni organizują urlopy na wsi w gronie przyjaciół i znajomych a wolontariusze z gminy Żyraków połączyli siły, aby  razem w ramach projektu „Zielone światło dla wolontariuszy w gminie Żyraków” od maja do grudnia 2017 r. integrować się wokół inicjatyw na rzecz swoich środowisk.

„Kim są chętni?  - Krystyna Kania, jedna z liderek Stowarzyszenia RZW krótko charakteryzuje grupę: „Wyłoniliśmy 25 aktywnych osób, które zakwalifikowały się do projektu. Są oni mieszkańcami gminy Żyraków lub osobami związanymi z gminą poprzez organizację pozarządową działającą na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Wszyscy są zainteresowani realizacją działań  w swoim środowisku oraz posiadają  potencjał zawodowy, doświadczenie i predyspozycje do inicjowania przedsięwzięć na rzecz swojej społeczności, ale też chcą rozwinąć kompetencje osobiste i społeczne w zakresie działań wolontariackich. ”Efekt ich działań? W miejscach publicznych w gminie Żyraków powstaną cztery ogrody. „Nasza grupa wykorzystała już całe 1850 zł - mówiła jedna z zaangażowanych, Elżbieta Drąg – aby upiększyć miejsce wokół figury Jana Nepomucena w Straszęcinie, zakupiliśmy byliny, krzewy, drzewa, ziemię i kamień. Teraz nasi wolontariusze będą dbać o to miejsce”. Cztery grupy z: Mokrego, Woli Żyrakowskiej, Straszęcina i Nagoszyna to 25. aktywnych, którzy od Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej otrzymali środki finansowe pozyskane przez zarząd z FIO (MRPiPS). Przedstawiciele poszczególnych sołectw zakwalifikowanych do projektu pozyskują innych sojuszników, zatem to cały sztab ludzi pracuje na rzecz dobra wspólnego. Spotykają się w dworku w Straszęcinie, bo tam stworzyli Gminne Centrum Wolontariatu, a to urokliwe miejsce, jak widać od kilku lat, generuje kreatywne pomysły. Przed nimi jeszcze łączenie przyjemnego z pożytecznym: wydanie kalendarza z najbardziej aktywnymi z ich gminy, przygotowanie Dnia Wolontariusza oraz wyposażenie wolontariuszy w wiedzę z zakresu wolontariatu i motywacji. Po co? Kreatywna współpraca, poznawanie siebie, rozwijanie poczucia wspólnoty i bycia zespołem są bardzo ważnymi kwestiami w pracy wolontariusza, a tych w gminie nie brakuje.