Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Akcja zbiórki makulatury na budowę studni w Afryce

W Gminie Żyraków od dnia 28 sierpnia 2017 r. rozpoczynamy akcję zbiórki makulatury, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz budowy studni w Afryce. Zbiórka prowadzona będzie we współpracy z archidiecezją przemyską oraz diecezją rzeszowską. Co roku z powodu braku czystej wody i odpowiednich warunków sanitarnych umiera 2 miliony ludzi – to tak, jakby z powierzchni świata znikało miasto wielkości Warszawy. Życie i zdrowie tracą przede wszystkim dzieci – ich organizm ma najmniej siły, by obronić się przed zarazkami znajdującymi się w brudnej wodzie. Owszem, zdarzają się sytuacje, w których ludzie wędrują wiele godzin, aby pozyskać wodę. Często jest jednak brudna, błotnista i zanieczyszczona, a czerpanie wody z niebezpiecznych źródeł wiąże się z ryzykiem zakażenia pasożytami i malarią.

W inicjatywę budowy studni dla mieszkańców Afryki zaangażowali się polscy księża misjonarze, którym - jako chrześcijanie - winniśmy pomóc w pozyskaniu na ten cel środków finansowych. "Gdyby udało się nam zapewnić w każdej wiosce w krajach rozwijających się - studnię z czystą wodą - ilość chorych w szpitalach zmalałaby o połowę”- mówią księża misjonarze. Na apel duchownych odpowiedzieli wrażliwi ludzie, w tym Pan Ryszard Łuczyk z Przeworska – koordynator akcji.

Propozycja ta spotkała się także z  przychylnością wójta i pracowników Urzędu Gminy w Żyrakowie. W dniach od 28 sierpnia 2017 r. do 15 września 2017 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 na Rynku w Żyrakowie czynny będzie punkt zbiórki makulatury w dostosowanym do tego celu i oznakowanym kontenerze. Pozyskane ze sprzedaży makulatury środki finansowe organizatorzy zbiórki przekażą polskim misjonarzom na budowę kolejnych studni dla Afrykańczyków. W akcję  zaangażowani są również pracownicy jednostek organizacyjnych gminy, parafie, szkoły oraz wszystkie osoby chętne do niesienia pomocy bliźnim. Akcją kierowała będzie Marta Erazmus – Sekretarz Gminy Żyraków, tel. kontaktowy 14 680 71 14, 694 456 738.

Zapraszamy wszystkie wrażliwe osoby, którym nie jest obojętny los biednych i dotkniętych klęską żywiołową  dzieci -  do udziału w tej szczytnej akcji.