Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka

Dzięki inicjatywie p. Renaty Przydzielskiej prezes Stowarzyszenia Zasowianki i współpracy z dyrektorem szkoły p. Bożeną Osochą w piątek 08.09.2017 roku odbył się kilku godziny kurs pod hasłem "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Na boisku przy Szkole Podstawowej w Zasowie na tle parku, przy słonecznej pogodzie przedszkolak, uczniowie, dorośli pod fachowym okiem ratowników medycznych ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Celem szkolenia było poznanie przez jak największą liczbę mieszkańców powiatu dębickiego zasad niesienia pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Wyszkoleni instruktorzy ratownictwa medycznego uczyli właściwego postępowania podczas ratowania życia na fantomach osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.

Uczestnictwo w kursie było bezpłatne. Fundusze na ten cel zostały pozyskane z Zarządu Powiatu Dębickiego, gdzie "ZASOWIANKI" złożyły ofertę realizacji zadania publicznego pt. "Działanie na rzecz upowszechniania zasad prawa ruchu drogowego i wspierania bezpieczeństwa publicznego". Dodatkowo Dyrektor szkoły Bożena Osocha zorganizowała pogadankę z policjantem aspirantem sztabowym p. Pawłem Prokopem na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Dodatkowo każdy przedszkolak dziecku został wyposażony w kamizelkę odblaskową zakupioną z funduszy pozyskanych z realizacji zadania "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Wśród osób dorosłych szkolących się był Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka.