Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka

Dzięki inicjatywie p. Renaty Przydzielskiej prezes Stowarzyszenia Zasowianki i współpracy z dyrektorem szkoły p. Bożeną Osochą w piątek 08.09.2017 roku odbył się kilku godziny kurs pod hasłem "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Na boisku przy Szkole Podstawowej w Zasowie na tle parku, przy słonecznej pogodzie przedszkolak, uczniowie, dorośli pod fachowym okiem ratowników medycznych ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Celem szkolenia było poznanie przez jak największą liczbę mieszkańców powiatu dębickiego zasad niesienia pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia. Wyszkoleni instruktorzy ratownictwa medycznego uczyli właściwego postępowania podczas ratowania życia na fantomach osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.

Uczestnictwo w kursie było bezpłatne. Fundusze na ten cel zostały pozyskane z Zarządu Powiatu Dębickiego, gdzie "ZASOWIANKI" złożyły ofertę realizacji zadania publicznego pt. "Działanie na rzecz upowszechniania zasad prawa ruchu drogowego i wspierania bezpieczeństwa publicznego". Dodatkowo Dyrektor szkoły Bożena Osocha zorganizowała pogadankę z policjantem aspirantem sztabowym p. Pawłem Prokopem na temat bezpiecznego korzystania z dróg publicznych. Dodatkowo każdy przedszkolak dziecku został wyposażony w kamizelkę odblaskową zakupioną z funduszy pozyskanych z realizacji zadania "Kurs Bezpieczeństwa od Maluszka do Staruszka". Wśród osób dorosłych szkolących się był Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka.