W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

75 rocznica wybuchu II wojny światowej.

W niedzielę 31 sierpnia 2014 r. w Korzeniowie odbyła się uroczystość, poświęcona 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Jej organizatorami byli Wójt Gminy Żyraków, Radny i Rada Sołecka wsi Korzeniów we współpracy z Ks. Proboszczem parafii Korzeniów, Ochotniczą Strażą Pożarną i Zespołem Szkół Publicznych w Korzeniowie. Uroczystość zaplanowaną jako mszę polową, ze względu na niepewną aurę, postanowiono ostatecznie przenieść do kościoła. Podczas Mszy Świętej koncelebrowanej przez Ks. Romana Deszcza - Proboszcza Parafii Korzeniów oraz Ks. dr Kazimierza Talarka - Proboszcza Parafii Nagoszyn, została wygłoszona okolicznościowa homilia. W dalszej części obchodów rocznicowych po odśpiewaniu hymnu państwowego,  Roman Różak - przedstawiciel Rady Sołeckiej wsi Korzeniów przedstawił zarys działalności żołnierzy Armii Krajowej Placówki Korzeniów "Kartacz 68". Następnie głos zabrał Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków, który w swej przemowie odniósł się do dramatycznych wydarzeń z tamtego okresu. 

Kolejnym ważnym punktem było złożenie przez delegacje symbolicznych wiązanek kwiatów przy ołtarzu, które docelowo po mszy świętej trafiły na miejsce pamięci w lesie. Na zakończenie wystąpiła młodzież z ZSP w Korzeniowie ze specjalnym montażem słowno-muzycznym, składającym się z patriotycznych wierszy i żołnierskich piosenek. Niedzielne spotkanie było wyrazem hołdu oddanego wszystkim walczącym, poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej oraz tym, którzy ocaleli i są, żyją wśród nas. Była to doskonała lekcja historii z przesłaniem "Ocalmy czas wojny od zapomnienia". 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217