Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

O dodawaniu skrzydeł… czyli doceniamy wolontariuszy gminy Żyraków

Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Radość, Wójt Gminy Żyraków, chcąc promować organizacje i osoby, które aktywnie, bezinteresownie i skutecznie działają na rzecz innych, zapraszają wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Zainteresowani będą ubiegać się o tytuł WOLONTARIUSZA GMINY ŻYRAKÓW ROKU 2017. Kandydatów można zgłaszać do 20 listopada 2017r. na formularzu dostępnym poniżej. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali - DNIA WOLONTARIUSZA 5. grudnia 2017 roku. Wówczas przedstawione zostaną efekty pracy nagrodzonych.

Konkurs jest adresowany do wolontariuszy działających w:

• organizacjach pozarządowych,
  • nieformalnych grupach inicjatywnych np. grupy parafialne, rady sołeckie, koła gospodyń wiejskich,
  • szkołach,
  • instytucjach kultury, instytucjach pomocy społecznej,
  • innych instytucji współpracujących z wolontariuszami na terenie gminy Żyraków.

Kandydaci muszą być osobami, które mogą pochwalić się udokumentowaną działalnością społeczną w okresie przynajmniej ostatniego pół roku. Ocena zgłoszonych Kandydatów przeprowadzana zostanie w oparciu o kryteria m. in.: efekty podejmowanych działań, umiejętność angażowania innych, zasięg realizowanego projektu, czy społeczne znaczenie inicjatywy.