Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

„KREATOR ZMIAN SPOŁECZNYCH”

Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego ogłosił konkurs pt. Kreator Zmian Społecznych, którego ideą jest wspieranie społeczeństwa obywatelskiego poprzez promowanie zrealizowanych przez różne podmioty działań na rzecz zmian społecznych. Do przygotowania Konkursu zainspirowały nas zgłaszane przez członków forów działających przy FRDL POST, potrzeby w zakresie konieczności stworzenia banku najlepszych inicjatyw na rzecz zmiany społecznej, promocji sprawdzonych rozwiązań oraz upowszechnienia i udostępnienia ich rezultatów.

Celem Konkursu jest:

• wyłonienie i nagrodzenie najlepszych praktyk, promocja sprawdzonych rozwiązań na rzecz zmian społecznych,
  • upowszechnienie rezultatów inicjatyw/ projektów oraz udostępnienie ich dla innych podmiotów,
  • stworzenie banku danych dobrych praktyk, wzorcowych przykładów zmiany społecznej,
  • promowanie zasad współpracy i partnerstwa podmiotów,
  • zebranie know- how w dziedzinie działań społecznych i pracy socjalnej,
  • zwiększenie integracji na płaszczyźnie pomocy społecznej i pracy socjalnej.
  • Konkurs ma za zadanie zebranie i ocenę działań na rzecz zmian społecznych.

Zrealizowaną inicjatywę lub projekt może zgłosić każda instytucja /organizacja/ osoba zamieszkująca lub mająca siedzibę na terenie województwa podkarpackiego (w tym jst, ich jednostki organizacyjne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, mieszkańcy, sołtysi, przewodniczący rad osiedli). Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest wypełnienie aplikacji konkursowej i przesłanie pocztą tradycyjną lub e-mail na adres FRDL POST. Ocenie zostaną poddane inicjatywy /projekty finansowane zarówno ze środków własnych jak i z dotacji. Każda instytucja może złożyć maksymalnie 3 aplikacje konkursowe. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 listopada 2017 r.

Szczegółowe informacje o Konkursie można uzyskać w siedzibie FRDL Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie, ul. Kolejowa 1 lub pod nr telefonu 17-783-55-53.