W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

12 listopada 2017 r. w Zasowie odbyły się Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystości rocznicowe połączone zostały z otwarciem Budynku Wielofunkcyjnego. Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi w asyście małych strażaków: Jakuba Wierciocha oraz Arkadiusza Kuciemby, dokonali: Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka, Przewodnicząca Rady Gminy p. Maria Bodzioch, Radny Gminy z Zasowa p. Zbigniew Waśko, Sołtys Zasowa p. Zofia Ryczek oraz p. Dominik Dorociak – właściciel Firmy DOMI BUD z Jaślan – Wykonawca budynku. Następnie ks. Krzystzof Pietras – Proboszcz Parafii w Zasowie oraz ks. Józef Jasiurkowski – Kapelan Jednostek Powiatowych OSP poświęcili krzyż, figurkę św. Floriana oraz budynek. Nożyczki do przecięcia podała Zuzanna Szacik ubrana w strój regionalny. Przy dźwiękach syreny strażackiej i akompaniamencie Orkiestry Dętej prowadząca p. Anna Glinka zaprosiła wszystkich do środka budynku. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, Wójt p. Marek Rączka oficjalnie powitał wszystkich przybyłych na Uroczystości. Korzystając z okazji Sołtys p. Zofia Ryczak wraz z Radnym p. Zbigniewem Waśko złożyli serdeczne Podziękowania Wójtowi p. Markowi Rączce, Zastępcy Wójta p. Grzegorzowi Regule, Radzie Gminy na ręce Przewodniczącej p. Marii Bodzioch oraz Wykonawcy p. Dominikowi Dorociak i p. Józefowi Dorociak – za przeprowadzenie remontu i oddanie do użytku lokalnej społeczności Budynku Wielofunkcyjnego.

Zostały również wręczone Podziękowania za pracę na rzecz zasowskiej społeczności. Historię samego budynku przedstawił zgromadzonym Prezes Jednostki OSP z Zasowa – p. Krzysztof Typer. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Wiesław Lada – reprezentujący Starostę Powiatu Dębickiego, p. Danuta Klabacha i p. Paweł Jarosz - Radni Powiatu Dębickiego, a także z okazji otwarcia Biblioteki w Zasowie: Dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie – p. Barbara Chmura, p. Lucyna Kloczkowska – Kierownik Instruktorów Merytorycznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz p. Marzena Kowalska – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy, które otrzymały Podziękowania za pomoc merytoryczną i opiekę nad bibliotekami od Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Żyrakowie – p. Grażyny Pastuły. Następnie Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka w swoim wystąpieniu przybliżył historię walki o niepodległość oraz złożył życzenia satysfakcji z rozwoju naszej Małej Ojczyzny. W ramach części artystycznej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie wraz z Orkiestrą dętą Gminy Żyraków pod batutą dyrygenta p. Grzegorza Steca zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Publiczność otrzymała śpiewniki i bardzo chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. W programie artystycznym wystąpiły solistki: Eliza Lis, Faustyna Rysiewicz, Wiktoria Cyganowska. W chórze zaśpiewały: Emilia Golec, Gabriela Borowiec, Nikola Cyganowska, Patrycja Cyganowska, Aleksandra Majka, Sandra Graniczny, Katarzyna Derlęga, Wiktoria Stachnik. Wiersze recytowały: Izabela Kubisztal i Magdalena Piątek. Każda wykonywana pieśń została poprzedzona krótką informacją o historii jej powstania. Uczniowie, którzy dokonywali ich prezentacji to: Zuzanna Szacik i Szymon Kosiński. Opiekę na częścią artystyczną sprawowali: p. Bożena Osocha, p. Krzysztof Rogowski, p. Anna Wałęga – Maniewska. Organizatorami byli: Wójt Gminy Żyraków, Sołectwo Zasów, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, Gminna Publiczna Biblioteka w Żyrakowie, Zespół Szkół w Zasowie, Stowarzyszenie „Zasowianki” oraz Jednostka OSP z Zasowa.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia ....

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217