Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych

9 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół w Żyrakowie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Dzieci, Żaków i Młodzików Młodszych Podkarpacki CUP 2017. Tak jak to miało miejsce w poprzednich turniejach wystąpili zawodnicy  z województw: świętokrzyskiego, opolskiego, śląskiego i podkarpackiego i małopolskiego. Cykl czterech turniejów był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. W ostatnim turnieju wystąpiło 147 zawodników z 25 klubów. Organizator, Podkarpacki Związek Badmintona ufundował dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagrody w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę i zawodnika cyklu turniejów Podkarpacki CUP 2017. Natomiast nagrody rzeczowe ufundowała Firma Olimp Labs Nagawczyna.

Podsumowano również rywalizację klubową po rozegranych czterech turniejach. Uczestnikom nagrody wręczył Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz przedstawiciele zarządu Piotr Surowiec i Andrzej Rachwał.  Obsługę sędziowską cyklu turniejów oraz klasyfikację zawodników i klubów prowadził Piotr Skrzek z Dębicy za którą zarząd PZBad bardzo dziękuje.

Klasyfikacja generalna najlepszych zawodników i zawodniczek po czterech turniejach przedstawia się następująco:
Kategoria Dzieci – Dziewczęta:

• 1 miejsce – Biel Marietta (UKS Unia Bieruń)
  • 2 miejsce – Surowiec Oliwia (Zalesie)
  • 3 miejsce – Bobowski Anna (Spartakus Niepołomice)

Kategoria Dzieci – Chłopcy:

• 1 miejsce – Michalik Mateusz (Tarnów)
  • 2 miejsce – Chuchro Maciej (UKS Start Widełka)
  • 3 miejsce – Janczyk Hubert (MKS Spartakus Niepołomice)

Kategoria Żaków – dziewczęta:

• 1 miejsce – Rzeszutek Klaudia (UKS Start Widełka)
  • 2 miejsce – Kozicka Agata (UKS Unia Bieruń)