W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

Projekt pt ” „Akademia strażaka pomysł na bezpieczeństwo - aktywność bez  komputera/telefonu”

Współfinansowany w ramach programu „Działaj Lokalnie X” edycja 2017, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gminę Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A. Tak to się zaczęło. A czy się zakończy? Grupa inicjatywna rodziców ze Straszęcina napisała projekt do programu „Działaj Lokalnie X” edycja 2017, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodek Działaj Lokalnie - Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu - i Lokalnych Partnerów: Jednostki Samorządu Terytorialnego: gminę Dębica, Pilzno, Żyraków oraz firmy: TIKKURILA POLSKA S.A. i FIRMA OPONIARSKA DĘBICA S.A.

Realizacja projektu rozpoczęła się w lipcu 2017 roku. Zajęcia w okresie wakacyjnym odbywały się dwa razy w tygodniu natomiast od września raz w tygodniu. Zajęcia były urozmaicone, na każdych robiliśmy coś innego: to zawody na boisku sportowym przy szkole, w parku Jordanowskim, na placu przy remizie, na boisku LKSU nawet jak deszcz padał to my rywalizowaliśmy w świetlicy, warsztaty pierwszej pomocy. Ale dzieciom najbardziej podobały się chwile kiedy odwiedzała nas zaprzyjaźniona akademia. Kiedy zorganizowaliśmy wspólne zawody, następnie wspólną grę wiejską, następnie gra w podchody, która zakończyła się ogniskiem oraz noclegiem w świetlicy. Na zakończenie sezonu zorganizowaliśmy zawody oraz grilla. W miesiącu wrześniu zaczęliśmy zajęcia manualno - ruchowe w świetlicy, również odwiedziliśmy park linowy w hotelu Grand Chotowa, gdzie dzieci pokonywały swoje lęki. Była sprawność fizyczna, zręczność, siła, szybkość, poczucie rytmu. Uczyliśmy dzieci zdrowej i przyjemnej rywalizacji oraz wzmacnia wiary w siebie. Poprzez nasze zajęcia rozwijaliśmy umiejętności interpersonalne dzieci, poprzez zabawę uczyli się współpracy w grupie, przestrzegania zasad, czekania na swoją kolej czy tak ważnej umiejętności słuchania innych osób. Poza tym interakcje z innymi dziećmi właśnie w postaci zabaw w grupie uczyli się rywalizacji oraz przydatnej umiejętności przegrywania, której tak trudno nauczyć się będąc tylko w domu i grając z na telefonie czy komputerze. Wspólne zabawy rozwijały ich inteligencję emocjonalną, uczyli się empatii oraz tego, że nie każda osoba w tej samej sytuacji zachowuje się tak samo. Pomimo tego, że realizacja projektu zakończyła się w listopadzie my dalej działamy. Efektem działań dnia 9 grudnia 2017 roku wystąpiliśmy dla społeczności  lokalnej w przedstawieniu "Jak Wojtek został strażakiem". Poprzez liczne, kreatywne działania powstała w Gminie Żyraków „AKADEMIA MAŁEGO STRAŻAKA”.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217