Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Certyfikat CAF dla Urzędu Gminy w Żyrakowie

Departament Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pismem z dnia 21 stycznia 2016 r., znak: DAP-WRKL-0158-2/2016 poinformował, że Urząd Gminy w Żyrakowie otrzymał certyfikat CAF w związku z pozytywną decyzją w zakresie przyznawania Poświadczenia Jakości Zastosowania CAF. Lista samorządów wyróżnionych Certyfikatem Skutecznego Użytkowania CAF znajduje się na stronie www.administracja.mac.gov.pl w zakładce Baza Wiedzy. Proces Poświadczania Jakości Zastosowania CAF realizowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (poprzednio Ministerstwo Administracji  Cyfryzacji) w ramach projektu Systemowe Wsparcie Procesów Zarządzania w JST. Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Priorytetu V Dobre rządzenie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej: Certyfikat CAF dla Urzędu Gminy w Żyrakowie

Poświadczenie jakości zastosowania CAF w  Urzędzie Gminy Żyraków

W dniu 25 listopada 2015 roku w Urząd  Gminy Żyraków wizytowany był przez dwóch ekspertów w  ramach Procedury Poświadczenia Jakości Zastosowania CAF.

Przyjęcie planów doskonalenia w związku z przeprowadzeniem samooceny CAF oraz powołaniem zespołów zadaniowych

W dniu 20  listopada 2015 roku na podstawie Zarządzania nr 120/2015 Wójta Gminy Żyraków zostały przyjęte plany doskonalenia w związku z przeprowadzeniem I samooceny ds. CAF oraz powołano zespoły zadaniowe.

Przyjęcie sprawozdania z I oceny samooceny CAF

W dniu  10 listopada 2015 roku na podstawie Zarządzanie nr 114a/2015 Wójta Gminy Żyraków zostało przyjęte sprawozdanie z I samooceny z wykorzystania modelu CAF.

CAF  w Urzędzie Gminy Żyraków

Urząd Gminy Żyraków na podstawie umowy z dnia 19 lutego 2015 roku uczestniczy w projekcie  „Systemowe wsparcie procesów zarządzania w JST” w zadaniu pn. „Przegląd standardów zarządzania jakością (CAF/PRI) w JST”

Model CAF (Common Assessment Framework)  – Wspólna Metoda Oceny jest narzędziem stosowanym przez organizacje administracji publicznej w całej Unii Europejskiej do oceny oraz doskonalenia systemu zarządzania.  Metoda samooceny proponowana w ramach CAF opiera się na założeniu, iż osiągnięcie pożądanych rezultatów działań organizacji zależy od jakości przywództwa, wpływającego na politykę i strategię, zarządzania zasobami ludzkimi, działań w zakresie nawiązywania związków partnerskich, zasobów i procesów zarządzania zmianą. Dzięki niej organizacje wyrażające chęć wdrożenia systematycznego procesu doskonalenia swoich działań uzyskują proste, przystosowane do specyfiki sektora administracji publicznej, narzędzie samooceny. Samoocena oparta o Model CAF dostarcza organizacji informacji będących podstawą do doskonalenia systemu zarządzania organizacją, poprzez:

• identyfikację mocnych stron,
  • identyfikację obszarów do doskonalenia,
  • opracowanie i wdrożenie zbioru dobrych praktyk,
  • możliwość porównania wyników z innymi jednostkami administracji publicznej (benchmarking),
  • wsparcie dla organizacji w procesie przedwdrożeniowym systemów zarządzania jakością lub w procesie doskonalenia systemu zarządzania.