Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


  

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwamy samotność. Dlatego 17 grudnia 2014r. w Zespole Szkół w Żyrakowie Wójt Gminy Marek Rączka przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizował coroczną wieczerzę wigilijną dla osób samotnych z terenu naszej Gminy. Oprócz stołów zastawionych potrawami wigilijnymi na uczestników wigilii czekały kolędy i pastorałki. Jak każe tradycja zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Ksiądz Proboszcz Józef Jasiurkowski odczytał fragment Ewangelii  i w swoim imieniu złożył zebranym świąteczne życzenia. Następnie Pan Wójt Marek Rączka przekazał życzenia aby ten świąteczny czas niósł pociechę i radość, a także pomyślność w nadchodzącym Nowym Roku. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze, wszyscy poddali się nastrojowi zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystą wigilię uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół w Żyrakowie, który wzbudził zachwyt wśród uczestników spotkania. Na zakończenie uroczystości uczestnicy spotkania zostali obdarowani świątecznymi upominkami. 

Wójt Gminy Żyraków informuje zainteresowanych mieszkańców, że w związku z możliwością uzyskania dofinansowania na usuwanie azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Żyraków przewidzianych do realizacji w roku 2015. Zainteresowani mieszkańcy winni wypełnić formularze dostępne w Urzędzie Gminy Żyraków pok. nr 15 i raz z wymaganymi załącznikami doręczyć do Urzędu Gminy Żyraków w terminie od 02 do 09 stycznia 2015 r. Formularz wniosku o uzyskanie dofinansowania znajduje się na stronach BIP. Informacje dodatkowe są możliwe do uzyskania w Urzędzie Gminy Żyraków od 7.00 – 15.00 lub telefonicznie pod numerem 14 68 07 115.

Wyniki dziewiątej kolejki:

Cieszęciny  -   Góra Motyczna  3-0  (25:15, 25:17, 25:19)

 Tabela po VIII kolejcie:

Drużyna Cieszęciny: Od lewej: Piotr Kalita, Dominik Czaja, Wiktor Wójcik, Adam Wójcik(k)

Jakub Kalita, Bartosz Pytel, Ewelina Grdeń.

{gallery}2014_konkurs_szopki_mini{/gallery}

{gallery}2014_kiermasz_bozo_mini{/gallery}

        

            

Wola Wielka : Moskal Jan, Moskal Łukasz, Kurdziel Mateusz, Rojek Iwona, Moskal Michał, Moskal Jan, Krajewski Marcin, Moskal Tomasz.

Wyniki z siódmej kolejki:

Cieszęciny  -   Wola Wielka  3-0  (25:21, 25:15, 25:22,)

Straszęcin   -   Nagoszyn    0-3   ( 16:25, 19:25, 23:25 ) 

 Tabela po VII kolejcie:

   

Finał Konkursu Maryjnego w Górze Motycznej

09.12.2014r. w Zespole Szkół Publicznych w Górze Motycznej odbył się finał Konkursu Maryjnego pod hasłem „Najświętsza Maryja Panna z Zawady – Spes Desperantium Unica” adresowanego do uczniów szkół gimnazjalnych Ziemi Dębickiej. Szkoła w Górze Motycznej konkursy o tematyce religijnej organizuje od paru lat. W ubiegłym roku uczniowie gminy Żyraków współzawodniczyli w znajomości Pisma Świętego. Pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu Maryjnego był ks. dr Grzegorz Baran z KUL-u we współpracy z Dyrektorem Szkoły Małgorzatą Żabicką oraz nauczycielkami Marią Jarząb i Anną Książek. Przedsięwzięcie było okazją do poszerzenia wiedzy na temat dziejów Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie, ale również innych sanktuariów diecezji tarnowskiej oraz nauczania Kościoła o Maryi. Autorami pytań konkursowych byli ks. Paweł Nowak,  współautor wydanej niedawno książki „Najświętsza Maryja Panna z Zawady”, a także katecheta z ZSP w Górze Motycznej, Tomasz Szymaszek. 

                                                  

    

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Rzeszowie w dniu 06 grudnia 2014 roku o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy, której jedynym punktem obrad było Ślubowanie Wójta Gminy Żyraków, Pana Marka Rączki. Po odczytaniu roty Ślubowania Wójt Gminy wyraził podziękowanie za zaufanie jakim obdarzyli go mieszkańcy gminy, dzięki któremu będzie mógł pełnić tę zaszczytną funkcję kolejną kadencję. Zaprosił do współpracy, która będzie w pełni owocna tylko wówczas, gdy wszyscy uczestnicy na uwadze będą mieli głównie dobro i rozwój gminy. W Sesji uczestniczyła Pani Marta Erazmus, Sekretarz Gminy, Pani Celina Byś, Skarbnik Gminy oraz  Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych i referatów Urzędu Gminy. Pierwsze gratulacje Wójtowi Gminy złożyła Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie Pani Maria Bodzioch oraz delegacja Urzędu Gminy w Żyrakowie, składając na ręce Wójta bukiet kwiatów.  Życzenia sukcesów  w dążeniu do osiągniecia upragnionego celu złożył Pan Paweł Jarosz, radny Rady Powiatu Dębickiego.   

W sobotę 06.12.2014r. rozegrana została VI kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna ze Straszęcina pokonała po bardzo emocjonującym i wyrównanym spotkaniu drużynę z Góry Motycznej 3:2. Każdy z setów dawał zawodnikom jak i kibicom dużo wrażeń, szczególnie czwarty set pokazał jak ważne było zwycięstwo dla każdej z drużyn. Do wyłonienia zwycięscy potrzebny był tie-break w którym lepsi okazali się gospodarze, co dało im pierwsze zwycięstwo w lidze GALPS. W drugim meczu drużyna z Żyrakowa po bardzo dobrym spotkaniu pokonała drużynę z Woli Wielkiej 3:0. Gospodarze dzięki swojej równej grze każdy set mieli pod kontrolą. Wygrana w tym meczu pozwoli umocnić się na pozycji lidera ligi GALPS. 

            

Drużyna Góra Motyczna (od lewej): Pietrucha Adam, Łapa Bartosz, Szymaszek Daniel, Kaczor Paweł,  Cyzio Andrzej, Ferenc Piotr, Strzałka Krzysztof 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217