Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka


Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza Państwa do udziału w bezpłatnym projekcie  Dzieciństwo bez próchnicy. Projekt skierowany jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, publicznych i niepublicznych punktów przedszkolnych oraz zespołów wychowania przedszkolnego, które prowadzą edukację przedszkolna dzieci. stomatologicznej dla małych dzieci. Dzieciństwo bez próchnicy to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji  Od stycznia ruszyła III runda naboru przedszkoli. Projekt skierowany jest do dzieci, rodziców, nauczycieli. Serdecznie zapraszamy przedszkola/oddziały przedszkolne do udziału w projekcie. Udział w nim jest bezpłatny.

Pieski zostałe wyłapane w miejscowości Zawierzbie. Z powodu braku informacji o właścicielu pieski zostały przekazane do azylu w Bobrowej. Właściciel piesków lub chętny  na adopcję proszony jest o kontakt na nr tel. 696767597 lub do Urzędu Gminy w Żyrakowie na nr tel. 14 6807102 lub 146831221

OSTATNIA SZANSA NA UZYSKANIE DOTACJI NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – WEŹ 40 TYS. NA START !

Firma Work & Training Service ogłasza, iż w dniach od 4 do 10 lutego 2015 r. odbędzie się nabór projektów na bezzwrotne dotacja na założenie własnej firmy. W ramach projektu „POŚREDNIK ZAMIAST POŚREDNIAKA – ŚWIADOMY WYBÓR” łączna kwota przeznaczona na wsparcie finansowane zakładanych firm wynosi ponad 1 060 500 złotych.

Ludzie są największym kapitałem naszej firmy! Często słyszymy taką deklarację ze strony kadry zarządzającej zarówno dużych, jak i mniejszych przedsiębiorstw. Czy tak jest w rzeczywistości? I co to właściwie miałoby znaczyć?Często jest to frazes, który oznacza tyle, że bez ludzi firma nie mogłaby funkcjonować i rozwijać się. Sformułowanie takie pojawia się na etapie rekrutacji i ma przyciągać najlepszych kandydatów. Tymczasem zrekrutowanie utalentowanych pracowników to tylko pierwszy krok, kto wie, czy nie najłatwiejszy. Zatrzymanie talentów w firmie może okazać się znacznie trudniejsze. 

 Tabela po XI kolejcie GALPS:

      

  

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”

10 grudnia 2014 r. w Dniu Patrona odbył się w PSP im. Adama Mickiewicza w Mokrem III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski wybranych fragmentów epopei narodowej„ Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza pod hasłem „W Pana Tadeusza świecie czarownym”. Dyrektor Szkoły Pani Bożena Madej serdecznie przywitała wszystkich gości, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość; jurorów konkursu: Wójta Gminy Żyraków Pana Marka Rączkę, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Żyrakowie Panią Grażynę  Pastułę , Panią Stefanię Szubę – nauczycielkę języka polskiego, Sołtysa wsi Mokre Panią Agnieszkę Czapigę, Radę Rodziców w PSP w Mokrem, nauczycieli i uczniów z terenu gminy Żyraków.

Witam z powodu braków kadrowych drużyny ze Straszęcina , zamienie ulegają poszczególne mecze tj . Straszęcin - Cieszęciny godz 15:00 zostaje przełożony na dzień 31.01.2015 natomiast w tą sobotę tj. 17.01.2015 odbędzie się mecz Żyraków - Cieszęciny godz 15:00

Zapraszamy na hale w Żyrakowie.

 Tabela po X kolejcie GALPS:

 Tabela po X kolejcie GALPS:

      

  

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację WOŚP. Odbywa się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia. 23. Finał przebiegał pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Równocześnie w całej Polsce blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze. 11 stycznia 2015 r. orkiestra zagrała również w Gminie Żyraków. Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej było głównym organizatorem gminnego finału, podczas którego podsumowana została zbiórka pieniędzy z terenu naszej gminy. Prowadzona była licytacja przedmiotów, przekazanych przez instytucje, m.in. WTZ w Bobrowej Woli i osoby prywatne, zaś na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież ze szkół, zespół taneczny RUBIKI i zespół muzyczny z CKiP oraz pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu druhów OSP z Żyrakowa. W orkiestrę włączyły się również Panie ze Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego w Żyrakowie oraz Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Górzanki” w Górze Motycznej, które oferowały przygotowane przez siebie słodkości za dobrowolne datki.

W związku z obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. nowymi obowiązkami nałożonymi na płatników podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie elektronicznego przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne, prezentujemy list ministerstwa finansów w tej sprawie.

INFORMACJA

Jeżeli po 1 stycznia 2015 r. gabinet Twojego lekarza rodzinnego będzie zamknięty, można skorzystać z innych przychodni POZ dostępnych w pobliżu miejsca zamieszkania, gdzie każdy pacjent może liczyć na niezbędną pomoc.

Ponadto:

  1. Niezbędną pomoc medyczną świadczą inne POZ, które podpisały umowy, szpitalne izby przyjęć, SOR-y oraz punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (całodobowo). 
  2. Każdy ubezpieczony może wybrać lekarza, pielęgniarkę i położną POZ. Nie obowiązuje rejonizacja. Ubezpieczony ma prawo do bezpłatnej zmiany trzy razy w roku.
  3. Informacje dotyczące dostępu do świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej można uzyskać całodobowo (do odwołania) pod numerem infolinii 800 804  009 funkcjonującym w Podkarpackim Oddziale Wojewódzkim NFZ w Rzeszowie. 
  4. W Biurze Rzecznika Praw Pacjenta działa bezpłatna infolinia: 800 190 590 (czynna od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 21.00). 
  5. W ww. punktach informacyjnych można także zgłaszać trudności w dostępie do kart pacjenta znajdujących się w dotychczasowych POZ.

Wyniki z ósmej kolejki:

Góra Motyczna   -    Żyraków   0-3  (16:25, 15:25, 20:25)

Cieszęciny   -   Nagoszyn  3-2  ( 22:25, 25:16, 21:25,25:16,15:13)

 

 Tabela po XIII kolejcie:

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217